September 6, 2019 Results


September 6, 2019 Results

LATROBE SPEEDWAY SNB PROMOTIONS               Page 1 of 18  
FRIDAY NIGHT LIGHTS 8 – 8/23/19                  
08/23/2019                  
Race Results       Race: 1     Printed: 11:32 pm  
Quad B                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 9 HON 060908 Matthew Osterwise Eighty Four, PA 2 1   25
2 98 YAM 123097 Jeremy Krumanacker Connellsville, PA 1 2   22
3 525 YAM 123216 Tyler Jordan Perryopolis, PA 3 3   20
4 24 YAM 123225 Tifani Mcelhose Pittsburgh, PA DNS 4   18
Quad C                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 340 HON 060243 Jesse Cornish Connellsville, PA 4 1   25
2 485 YAM 051114 Zac Lisbon Latrobe, PA 2 2   22
3 728 YAM 061705 Garrett Goulding Mt Pleasant, PA 1 3   20
4 26 YAM 060224 Zachory Jamnik Greensburg, PA 3 4   18
5 17 YAM 090706 Tyler Bevan Donora, PA 6 5   16
6 13 YAM 123081 Robert M. Kern Ruffsdale, PA 5 6   15
DNS 987 YAM 051516 Travis Blanish Rillton, PA 7 DNS    
Race Results       Race: 2     Printed: 11:32 pm  
Senior Intermediate                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 444 YAM 052501 Rick A. Etling Connellsville, PA 1 1   25
Super Senior 50+                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 372 HON 072115 Jimmy Stokes West Newton, PA DNS 1   25
2 921 KAW 082604 Eric Bisko   1 2   22
3 22 KTM 082708 Chris Cantella Greensburg, PA 3 3   20
4 726 YAM 123030 Curtis Valdiserri White Oak, PA 4 4   18
5 14 KAW 052404 Tim Fulmer Irwin, PA 2 5   16
Race Results       Race: 3     Printed: 11:32 pm  
Schoolboy 14-16                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 26 YAM 052403 Tj Squib Derry, PA 1 1   25
2 722 YAM 062907 Noah Striner Connellsville, PA 4 2   22
3 247 KTM 123011 Chad Day Belle Vernon, PA 2 3   20
4 385 KTM 123052 Brett Lancaster White, PA 3 4   18
4 Stroke                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 169 HON 051113 Jack Barfield Northhuntingdon, PA 1 1   25
2 924 SUZ 051112 Nicholas Balochko Irwin, PA 2 2   22
3 94 KAW 123235 Billy Hoffman Fayette City, PA 3 3   20
Race Results       Race: 4     Printed: 11:32 pm  
65cc 7-9                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 4 KTM 123049 Cooper Johnson White Oak, PA 1 1   25
2 89 KTM 051209 Skyler Rice Greensburg, PA 2 2   22
3 592 KAW 082609 Mason Connors Acme, PA 4 3   20
4 75 KTM 071206 Blake Holder Seanor, PA 6 4   18
5 717 YAM 082501 Nathan Sirianni Connelsville, PA 3 5   16
6 222 SUZ 051611 Luke Gulis Mt Pleasant, PA 5 6   15
7 828 KTM 061811 Mason Groh Hostetter, PA 7 7   14
8 8 KTM 060202 Jack Freund Jefferson Hills, PA   8   13
9 35 KAW 080915 Chase Harman Derry, PA 8 9   12
65cc 10-11                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 712 KTM 081806 Rylan Jeffreys Markleysburg, PA 2 1   25
2 142 KTM 123215 Colton Wettgen Acme, PA 1 2   22
3 22 KAW 060804 Will Lamey Greensburg, PA 4 3   20
4 247 KAW 081809 Isaiah Novak Newell, PA 3 4   18
Race Results       Race: 5     Printed: 11:32 pm  
90 CVT (Belt)                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 66 DRR 062901 Tommy Luffey Adrian, PA 1 1   25
2 812 DRR 123029 Angela Valdiserri White Oak, PA 2 2   22
3 17 APX 072609 Shelby Miller Blairsville, PA 3 3   20
4 565 PLA 051730 Chase Rearic Leechburg, PA 4 4   18
Youth Mod 1 (8-12)                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 42 HON 072601 Ryley Wright Hundred, WV 1 1   25
2 095 DRR 080914 Nicolas Sherrin Greensburg, PA 2 2   22
3 189 HON 051517 Riley Grimm Rillton, PA 3 3   20
Production auto                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 426 DRR 060719 Dylan Ritenour Ruffsdale, PA 1 1   25
Race Results       Race: 6     Printed: 11:32 pm  
250C                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 7 YAM 071306 Bradley Carr New Alexandria, PA 6 1   25
2 717 YAM 082701 Holt Babich Bentleyville, PA 5 2   22
3 169 HON 051113 Jack Barfield Northhuntingdon, PA 4 3   20
4 133 YAM 052505 Dalton Lute Latrobe, PA 3 4   18
5 392 SUZ 082709 Skylor Kubas Stoystown, PA 8 5   16
6 666 HON 051214 Dalton Jewell New Derry, PA 9 6   15
7 12 KAW 062920 Cody Martin Venatia, PA 7 7   14
8 924 SUZ 051112 Nicholas Balochko Irwin, PA 2 8   13
9 26 YAM 052403 Tj Squib Derry, PA 1 9   12
Vet C 30+                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 25 KAW 051204 Chris Quenzler Hannastown, PA 1 1   25
2 43 SUZ 060709 Craig Liberoni Latrobe, PA 3 2   22
3 58 KAW 051102 Andrew Kinsey Blairsville, PA 4 3   20
4 46 KAW 051501 Tim Kinsey New Florence, PA 2 4   18
Race Results       Race: 7     Printed: 11:32 pm  
50cc2 (7-8)                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 241 KTM 060217 Brayden Wettgen Acme, PA 1 1   25
2 199 KTM 082705 Dylan Davis Masontown, WV 3 2   22
3 316 KTM 051708 Nathan Campbell Bradenville, PA 5 3   20
4 171 KTM 082502 Tyler Sirianni Connelsville, PA 6 4   18
5 3 KTM 082304 Hunter Haddix Morgantown, WV 7 5   16
6 98 KTM 060820 Dominic Mazzaferro Blairsville, PA 2 6   15
7 715 COB 051110 Bentley Connors Acme, PA 4 7   14
50cc 4 (4-8)                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 42 HON 072601 Ryley Wright Hundred, WV 1 1   25
2 85 HON 071214 Mason Smith Greensburg, PA 2 2   22
Race Results       Race: 8     Printed: 11:32 pm  
250B                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 111 YAM 051721 Jonathan Mckenzie Latrobe, PA 1 1   25
2 21 SUZ 080908 Andrew Kollar Hannastown, PA 2 2   22
3 89 HON 123175 Brandon Krumanacker   DNS 3   20
Collegeboy (14-24)                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 220 SUZ 123142 Colt Shannon Blairsville, PA 2 1   25
DNF 904 HON 052006 Eddie Keltz Latrobe, PA 1 DNF    
Plus 25                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 800 SUZ 123166 William M. Boot Latrobe, PA 1 1   25
2 828 HON 123051 James Groh Latrobe, PA 3 2   22
3 714 KAW 061815 Jim Churley Latrobe, PA 2 3   20
2 Stroke                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 385 KTM 123052 Brett Lancaster White, PA 1 1   25
2 247 KTM 123011 Chad Day Belle Vernon, PA 2 2   22
Race Results       Race: 9     Printed: 11:32 pm  
Quad D                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 728 YAM 071209 Brandon Brown Greensburg, PA 1 1   25
2 907 YAM 081811 Bobby Dains New Geneva, PA 3 2   22
3 197 HON 060701 Derrick Bowman Aultman, PA 2 3   20
4 13 YAM 072611 Shellie Schall Blairsville, PA 4 4   18
DNS 987 YAM 080913 Gage Blanish Rilton, PA DNS DNS    
College Boy Quad                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 525 YAM 123216 Tyler Jordan Perryopolis, PA 1 1   25
QUAD VET C                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 340 HON 060243 Jesse Cornish Connellsville, PA   1   25
Race Results       Race: 10     Printed: 11:32 pm  
85cc 9-11                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 142 HUS 123215 Colton Wettgen Acme, PA 1 1   25
2 610 SUZ 123056 Nathan Crowe Latrobe, PA 4 2   22
3 7 KAW 081809 Isaiah Novak Newell, PA 2 3   20
4 72x KAW 061814 Connor Dodrill United, PA 3 4   18
85cc 12-13                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 080 SUZ 052527 Chase Smeltz Mt Pleasant, PA 3 1   25
2 51 KTM 082608 Zander Connors Acme, PA 2 2   22
3 083 SUZ 052528 Brennen Smeltz Mt Pleasant, PA 1 3   20
Race Results       Race: 11     Printed: 11:32 pm  
50cc3 (4-8)                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 29 YAM 082702 Ryder Colburn Monticello, AR 1 1   25
2 5 YAM 082711 Jordan Freund Jefferson Hills, PA 2 2   22
50 open                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 699 KTM 082609 Mason Connors Acme, PA 1 1   25
2 98 KTM 060820 Dominic Mazzaferro Blairsville, PA 3 2   22
3 241 KTM 060217 Brayden Wettgen Acme, PA 2 3   20
4 316 KTM 051708 Nathan Campbell Bradenville, PA 4 4   18
5 8 KTM 060202 Jack Freund Jefferson Hills, PA   5   16
Race Results       Race: 12     Printed: 11:32 pm  
50cc Production                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 426 DRR 060719 Dylan Ritenour Ruffsdale, PA 1 1   25
2 171 DRR 082502 Tyler Sirianni Connelsville, PA 2 2   22
3 724 DRR 051725 Tripp Preisach Smithton, PA 3 3   20
4 66 DRR 080907 Kendal Smith West Newton, PA 6 4   18
5 13 DRR 071201 Brantley Young Mt Pleasant, PA 4 5   16
6 16 DRR 060903 Amaya Churley Latrobe, PA 5 6   15
70 CVT (Belt)                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 717 DRR 082501 Nathan Sirianni Connelsville, PA 1 1   25
2 18 DRR 123248 Landyn Shaffer Mt Pleasant, PA 2 2   22
Race Results       Race: 13     Printed: 11:32 pm  
Open D                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 132 KAW 051510 Logan Altman New Alexandria, PA 1 1   25
2 603 YAM 082342 Nicholas Stevenson Adamsburg, PA 4 2   22
3 881 KTM 072605 Brett Dains Washington, PA 5 3   20
4 51 YAM 082341 Greg Leaver Penn, PA 3 4   18
5 414 YAM 071304 Jacob Provance Perryopolis, PA 6 5   16
6 3 SUZ 072703 Trenton Balik Whitney, PA 12 6   15
7 008 YAM 052513 Hunter Sarsfield Mt Pleasant, PA 7 7   14
8 52 YAM 082344 John Stevenson Irwin, PA 8 8   13
9 54 YAM 082710 Huntter Morris New Qalexandria, PA 11 9   12
10 151 KAW 082704 Jared Turner Seward, PA 10 10   11
11 94 SUZ 082703 Noah Shuhart Greensburg, PA 15 11   10
12 197 YAM 060701 Derrick Bowman Aultman, PA 9 12   9
13 23 YAM 082706 Rick Fosbrink Mt Pleasant, PA 14 13   8
14 453 SUZ 123450 Dakota Thomas Jerome, PA 13 14   7
15 96 KAW 071208 Jeremy Cramer Grindstone, PA 16 15   6
16 32 KAW 082404 Dawson Speedy Greensburg, PA 2 16   5
Race Results       Race: 14     Printed: 11:32 pm  
Girls 9-15                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 61 YAM 051117 Justine Gilpin Youngwood, PA 1 1   25
Women                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 04 YAM 123140 Randi Buri Mt Pleasant, PA 1 1   25
Bomber                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 58 KAW 051102 Andrew Kinsey Blairsville, PA 1 1   25
2 666 HON 051214 Dalton Jewell New Derry, PA 2 2   22
3 101 KAW 051509 Bryer Wettgen Connellsvile, PA DNS 3   20
Pre 1995 Bomber 16+                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 372 HON 072115 Jimmy Stokes West Newton, PA DNS 1   25
2 889 KAW 082604 Eric Bisko   1 2   22
3 71 YAM 123038 Jim Stanley Dawson, PA 2 3   20
Race Results       Race: 15     Printed: 11:32 pm  
50cc Stock Quad                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 209 ETN 060706 Madison Dains New Geneva, PA 1 1   25
2 13 YAM 071201 Brantley Young Mt Pleasant, PA 3 2   22
3 55 SUZ 051715 Colton Frayvolt Ligonier, PA 5 3   20
4 56 PLA 090701 Alexis Connors Acme, PA 4 4   18
5 18 PLA 051727 Easton Kardos Alverton, PA 2 5   16
6 22 SUZ 051724 Ryder Demase Greensburg, PA 6 6   15
7 100 KAW 080903 Aleeah Connors Mt Pleasant, PA 7 7   14
8 53 SUZ 090709 Avril Churley Latrobe, PA 8 8   13
Race Results       Race: 16     Printed: 11:32 pm  
65cc JR Mini (7-11)                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 4 KTM 123049 Cooper Johnson White Oak, PA 5 1   25
2 142 KTM 123215 Colton Wettgen Acme, PA 2 2   22
3 89 KTM 051209 Skyler Rice Greensburg, PA 1 3   20
4 592 KAW 082609 Mason Connors Acme, PA 7 4   18
5 247 KAW 081809 Isaiah Novak Newell, PA 4 5   16
6 75 KTM 071206 Blake Holder Seanor, PA 6 6   15
DNS 712 KTM 081806 Rylan Jeffreys Markleysburg, PA 3 DNS    
85cc Jr Mini (9-13)                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 51 KTM 082608 Zander Connors Acme, PA 1 1   25
Race Results       Race: 17     Printed: 11:32 pm  
Open A                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 800 SUZ 123166 William M. Boot Latrobe, PA 1 1   25
2 220 SUZ 123142 Colt Shannon Blairsville, PA 2 2   22
DNS 904 HON 052006 Eddie Keltz Latrobe, PA 3 DNS    
Open B                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 828 HON 123051 James Groh Latrobe, PA 1 1   25
Race Results       Race: 18     Printed: 11:32 pm  
Open C                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 25 KAW 051204 Chris Quenzler Hannastown, PA 1 1   25
2 515 KAW 080905 Reid Richter Stoystown, PA 2 2   22
3 717 YAM 082701 Holt Babich Bentleyville, PA 5 3   20
4 46 KAW 051501 Tim Kinsey New Florence, PA 4 4   18
5 07 HON 060806 Jake Ferry New Alexandria, PA 3 5   16
6 558 SUZ 051202 Chad Sheffler New Alexandria, PA 6 6   15
7 392 SUZ 082709 Skylor Kubas Stoystown, PA 7 7   14
  This report created using TRACKSIDE – Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com