June 7, 2019 Results


June 7, 2019 Results

LATROBE SPEEDWAY SNB PROMOTIONS               Page 1 of 20  
FRIDAY NIGHT LIGHTS 3-6/7/19                  
06/07/2019                  
Race Results       Race: 1     Printed: 01:02 am  
250C                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 701 KTM 123150 Tyler Hagerty West Newton, PA 1 1   25
2 7 YAM 071306 Bradley Carr New Alexandria, PA 2 2   22
3 612 HON 062402 Josh Pappas Elizabeth, PA 3 3   20
4 666 HON 051214 Dalton Jewell New Derry, PA 7 4   18
5 924 SUZ 051112 Nicholas Balochko Irwin, PA 6 5   16
6 4 HON 060715 Timothy Long Tyrone, PA 11 6   15
7 697 HON 052521 Brady Neal Clarksburg, PA 5 7   14
8 126 KAW 060711 Cody Telegraphis Chaleroi, PA 8 8   13
9 18 HON 060828 Aaron Callihan Johnstown, PA 12 9   12
10 1 YAM 060703 Colton Walls Hollidaysburg, PA 9 10   11
11 47 KTM 123066 Chris Bryan West Newton, PA 17 11   10
12 834 YAM 060710 Trent Tedesco Shelocta, PA 10 12   9
13 12 KAW 062920 Cody Martin Venatia, PA 13 13   8
14 241 HON 060909 Jordan James New Florence, PA 14 14   7
15 846 YAM 052409 Steve Watt New Alexandria, PA 15 15   6
DNS 26 YAM 052403 Tj Squib Derry, PA 4 DNS    
DNS 197 YAM 080408 Owen Ross Clinton, PA 16 DNS    
Race Results       Race: 2     Printed: 01:02 am  
65cc JR Mini (7-11)                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 106 YAM 060919 Owen Fisher Farmington, PA 1 1   25
2 89 KTM 051209 Skyler Rice Greensburg, PA 4 2   22
3 112 KTM 063014 Aubrie Merschat Markleysburg, PA 3 3   20
4 712 KTM 081806 Rylan Jeffreys Markleysburg, PA 2 4   18
5 592 KAW 082609 Mason Connors Acme, PA 6 5   16
6 247 KAW 081809 Isaiah Novak Newell, PA 5 6   15
7 427 SUZ 072113 Carter Bobick Chalk Hill, PA 7 7   14
8 22 KAW 060804 Will Lamey Greensburg, PA 8 8   13
9 512 SUZ 071314 Landon Ault Seward, PA 10 9   12
DNS 102 KAW 060226 Bryce Rossi Greensburg, PA 9 DNS    
Race Results       Race: 3     Printed: 01:02 am  
85cc Jr Mini (9-13)                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 51 KTM 082608 Zander Connors Acme, PA 1 1   25
2 42 KTM 121122 Blake Gornick Cheswick, PA 2 2   22
Supermini 12-16                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 26 KTM 060702 Jordan Anker Greensburg, PA 1 1   25
Race Results       Race: 4     Printed: 01:02 am  
50cc Stock Quad                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 55 SUZ 051715 Colton Frayvolt Ligonier, PA 3 1   25
2 18 PLA 051727 Easton Kardos Alverton, PA 2 2   22
3 56 PLA 090701 Alexis Connors Acme, PA 1 3   20
4 209 ETN 060706 Madison Dains New Geneva, PA 4 4   18
5 22 SUZ 051724 Ryder Demase Greensburg, PA 5 5   16
6 53 SUZ 090709 Avril Churley Latrobe, PA 6 6   15
7 4 PLA 060708 Austin Czyrnik Stahlstown, PA DNS 7   14
DNF 010 KAS 051518 Aiden Hoffer Rillton, PA DNS DNF    
50cc Production                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 171 DRR 082502 Tyler Sirianni Connelsville, PA 1 1   25
2 444 DRR 060712 Chase Braden West Leechburg, PA 4 2   22
3 724 DRR 051725 Tripp Preisach Smithton, PA 3 3   20
4 426 DRR 060719 Dylan Ritenour Ruffsdale, PA 2 4   18
5 16 DRR 060903 Amaya Churley Latrobe, PA 5 5   16
Race Results       Race: 5     Printed: 01:02 am  
Quad C                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 222 YAM 062912 Skylar Park Home, PA 1 1   25
2 485 HON 051114 Zac Lisbon Latrobe, PA 8 2   22
3 17 YAM 090706 Tyler Bevan Donora, PA 2 3   20
4 19 YAM 052412 Troy Lewis Marion Center, PA 4 4   18
5 39 HON 051502 Keith Martin Connellsville, PA 3 5   16
6 728 YAM 061705 Garrett Goulding Mt Pleasant, PA 10 6   15
7 340 HON 060243 Jesse Cornish Connellsville, PA 9 7   14
8 60 HON 060704 Adam Kerber Bovard, PA 7 8   13
9 13 YAM 123081 Robert M. Kern Ruffsdale, PA 6 9   12
10 987 YAM 051516 Travis Blanish Rillton, PA 11 10   11
11 26 YAM 060224 Zachory Jamnik Greensburg, PA 5 11   10
QUAD VET C                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 599 KAW 060716 Todd Rearic Lechburg, PA 1 1   25
Race Results       Race: 6     Printed: 01:02 am  
Girls 9-15                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 61 YAM 051117 Justine Gilpin Youngwood, PA 1 1   25
Open D                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 169 HON 051113 Jack Barfield Northhuntingdon, PA 1 1   25
2 32 KAW 082404 Dawson Speedy Greensburg, PA 2 2   22
3 008 YAM 052513 Hunter Sarsfield Mt Pleasant, PA 3 3   20
4 713 YAM 121331 Zach Voytek Greensburg, PA 9 4   18
5 412 SUZ 062903 Vincent Leone Latrobe, PA 7 5   16
6 618 SUZ 072702 Levi Bruner Lucerne Mines, PA 4 6   15
7 414 YAM 071304 Jacob Provance Perryopolis, PA 5 7   14
8 99 YAM 072109 Ryan Himich Elizabeth, PA 6 8   13
9 197 YAM 060701 Derrick Bowman Aultman, PA 11 9   12
10 20 YAM 060713 Lucas Mowery Clarksburg, PA 8 10   11
11 328 YAM 060720 James Mitchell Irwin, PA 12 11   10
12 12 SUZ 090710 Robert Dains Mcclellandtown, PA 10 12   9
DNF 94 HON 051722 Braden Povlik Latrobe, PA 13 DNF    
Bomber                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 524 HON 123036 Richard Berger Jr Connellsville, PA 1 1   25
2 101 KAW 051509 Bryer Wettgen Connellsvile, PA 4 2   22
3 58 KAW 051102 Andrew Kinsey Blairsville, PA 3 3   20
4 122 KTM 052408 Jesse Watt New Alexandria, PA 5 4   18
DNS 46 SUZ 051501 Tim Kinsey New Florence, PA 2 DNS    
Pre 1995 Bomber 16+                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 372 HON 072115 Jimmy Stokes West Newton, PA 3 1   25
2 71 SUZ 123038 Jim Stanley Dawson, PA 2 2   22
3 889 KAW 082604 Eric Bisko   1 3   20
Race Results       Race: 7     Printed: 01:02 am  
70 Production                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 66 DRR 062901 Tommy Luffey Adrian, PA 1 1   25
Youth Mod 1 (8-12)                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 369 HON 081401 Jacob Lovis Uniontown, PA 1 1   25
2 189 HON 051517 Riley Grimm Rillton, PA 2 2   22
Race Results       Race: 8     Printed: 01:02 am  
Quad D                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 418 HON 060242 Randy Hall Connellsville, PA 1 1   25
2 5 YAM 060722 Dylan Styen Midland, PA 2 2   22
College Boy Quad                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 222 YAM 062912 Skylar Park Home, PA 1 1   25
2 19 YAM 052412 Troy Lewis Marion Center, PA 2 2   22
Race Results       Race: 9     Printed: 01:02 am  
Open A                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 220 SUZ 123142 Colt Shannon Blairsville, PA 1 1   25
2 0 YAM 060707 Scott Clapper Altoona, PA 2 2   22
3 94 HON 072116 Roy Povlik Greensburg, PA 4 3   20
Open B                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 610 KAW 123051 James Groh Latrobe, PA 1 1   25
2 335 KAW 123096 Kirk Campbell Derry, PA 2 2   22
Race Results       Race: 10     Printed: 01:02 am  
50 open                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 699 KTM 082609 Mason Connors Acme, PA 1 1   25
2 268 HUS 060918 Wade Merschat Markleysburg, PA 2 2   22
3 98 KTM 060820 Dominic Mazzaferro Blairsville, PA 3 3   20
4 304 COB 051108 Spencer Speece Wheeling, WV 4 4   18
5 316 KTM 051708 Nathan Campbell Bradenville, PA 5 5   16
6 27 KTM 051505 Brandon Hart Delmont, PA 6 6   15
Race Results       Race: 11     Printed: 01:02 am  
85cc 9-11                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 610 SUZ 123056 Nathan Crowe Latrobe, PA 1 1   25
2 72x HON 061814 Connor Dodrill United, PA 2 2   22
85cc 12-13                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 51 KTM 082608 Zander Connors Acme, PA 3 1   25
2 42 KTM 121122 Blake Gornick Cheswick, PA 1 2   22
3 080 SUZ 052527 Chase Smeltz Mt Pleasant, PA 2 3   20
Race Results       Race: 12     Printed: 01:02 am  
Open C                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 20 KAW 060914 Ethan Darazio Latrobe, PA 1 1   25
2 25 KAW 051204 Chris Quenzler Hannastown, PA 5 2   22
3 07 HON 060806 Jake Ferry New Alexandria, PA 2 3   20
4 708 YAM 051713 Michael Shaner Mckeesport, PA 4 4   18
5 65 YAM 121300 Nathan R. Puzak Export, PA 3 5   16
6 30 HON 060705 Seth Roman Saltsburg, PA 7 6   15
7 558 SUZ 051202 Chad Sheffler New Alexandria, PA 6 7   14
8 697 HON 052521 Brady Neal Clarksburg, PA 11 8   13
9 134 KAW 052405 Kirk Rogers Mt Pleasant, PA 9 9   12
10 04 YAM 123140 Randi Buri Mt Pleasant, PA 8 10   11
11 524 HON 123036 Richard Berger Jr Connellsville, PA 10 11   10
DNS 834 YAM 060710 Trent Tedesco Shelocta, PA 12 DNS    
Race Results       Race: 13     Printed: 01:02 am  
250A                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 0 YAM 060707 Scott Clapper Altoona, PA 1 1   25
250B                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 111 YAM 051721 Jonathan Mckenzie Latrobe, PA 1 1   25
2 259 YAM 051506 Calob Walls Hollidaysburg, PA 3 2   22
3 117 YAM 123256 Josh Lyons Dravosburg, PA 4 3   20
4 841 SUZ 123101 Andrew Barnhart Bovard, PA 2 4   18
5 961 KAW 123187 Joe Arcuri Greensburg, PA 5 5   16
6 89 HON 123175 Brandon Krumanacker   7 6   15
7 4 YAM 060717 William Lohr Liberty Bgh, PA 6 7   14
Race Results       Race: 14     Printed: 01:02 am  
Senior Novice                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 27 KAW 060225 Don Wilson Saltsburg, PA 1 1   25
2 634 KTM 052416 Craig Shaulis Friedens, PA 2 2   22
Vet C 30+                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 25 KAW 051204 Chris Quenzler Hannastown, PA 1 1   25
2 100 KTM 052407 Brent Buterbaugh Penn Run, PA 2 2   22
3 58 KAW 051102 Andrew Kinsey Blairsville, PA 3 3   20
4 134 KAW 052405 Kirk Rogers Mt Pleasant, PA 5 4   18
5 58x SUZ 051501 Tim Kinsey New Florence, PA 4 5   16
6 558 SUZ 060709 Craig Liberoni Latrobe, PA 6 6   15
7 47 KTM 123066 Chris Bryan West Newton, PA 7 7   14
Senior advanced                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 415 KTM 090807 Jp Bunting Dunbar, PA 1 1   25
Super Senior 50+                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 372 HON 072115 Jimmy Stokes West Newton, PA 1 1   25
2 14 KAW 052404 Tim Fulmer Irwin, PA 3 2   22
3 921 KAW 082604 Eric Bisko   2 3   20
4 71 SUZ 123038 Jim Stanley Dawson, PA 4 4   18
Race Results       Race: 15     Printed: 01:02 am  
70 CVT (Belt)                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 717 DRR 082501 Nathan Sirianni Connelsville, PA DNS 1   25
DNS 18 DRR 123248 Landyn Shaffer Mt Pleasant, PA 1 DNS    
90 CVT (Belt)                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 66 DRR 062901 Tommy Luffey Adrian, PA 1 1   25
2 812 DRR 123029 Angela Valdiserri White Oak, PA 2 2   22
3 369 HON 081401 Jacob Lovis Uniontown, PA 3 3   20
4 565 PLA 051730 Chase Rearic Leechburg, PA 4 4   18
Race Results       Race: 16     Printed: 01:02 am  
Collegeboy (14-24)                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 220 SUZ 123142 Colt Shannon Blairsville, PA 1 1   25
2 841 SUZ 123101 Andrew Barnhart Bovard, PA 3 2   22
3 335 KAW 123096 Kirk Campbell Derry, PA 2 3   20
4 07 HON 060806 Jake Ferry New Alexandria, PA 4 4   18
5 697 HON 052522 Brandon Neal Clarksburg, PA 5 5   16
DNS 24 YAM 123225 Tifani Mcelhose Pittsburgh, PA DNF DNS    
Plus 25                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 610 KAW 123051 James Groh Latrobe, PA 1 1   25
2 714 KAW 061815 Jim Churley Latrobe, PA 5 2   22
3 512 HON 123226 Tyler Hill Latrobe, PA 4 3   20
4 4 YAM 060717 William Lohr Liberty Bgh, PA 6 4   18
5 708 YAM 051713 Michael Shaner Mckeesport, PA 3 5   16
DNS 415 KTM 090807 Jp Bunting Dunbar, PA 2 DNS    
2 Stroke                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 385 KTM 123052 Brett Lancaster White, PA 1 1   25
2 30 HON 060705 Seth Roman Saltsburg, PA 4 2   22
3 247 KTM 123011 Chad Day Belle Vernon, PA 2 3   20
4 141 KTM 123053 Michael Lancaster White, PA 3 4   18
Race Results       Race: 17     Printed: 01:02 am  
Quad B                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 9 HON 060908 Matthew Osterwise Eighty Four, PA 1 1   25
2 98 YAM 123097 Jeremy Krumanacker Connellsville, PA 2 2   22
3 24 YAM 123225 Tifani Mcelhose Pittsburgh, PA 3 3   20
QUAD VET 25+                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 340 HON 060244 Matthew Clemmer Point Marion, PA 2 1   25
2 13 YAM 123081 Robert M. Kern Ruffsdale, PA 1 2   22
Race Results       Race: 18     Printed: 01:02 am  
50cc2 (7-8)                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 268 HUS 060918 Wade Merschat Markleysburg, PA 1 1   25
2 98 KTM 060820 Dominic Mazzaferro Blairsville, PA 2 2   22
3 304 COB 051108 Spencer Speece Wheeling, WV 3 3   20
4 715 COB 051110 Bentley Connors Acme, PA 4 4   18
5 528 KTM 051708 Nathan Campbell Bradenville, PA 5 5   16
6 27 KTM 051505 Brandon Hart Delmont, PA 6 6   15
50cc3 (4-8)                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 171 KTM 082502 Tyler Sirianni Connelsville, PA 1 1   25
Race Results       Race: 19     Printed: 01:02 am  
Schoolboy 14-16                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 701 KTM 123150 Tyler Hagerty West Newton, PA 1 1   25
2 385 KTM 123052 Brett Lancaster White, PA 6 2   22
3 612 HON 062402 Josh Pappas Elizabeth, PA 2 3   20
4 247 KTM 123011 Chad Day Belle Vernon, PA 3 4   18
5 141 KTM 123053 Michael Lancaster White, PA 4 5   16
6 17 HON 060721 Joel Morrow Ruffsdale, PA 7 6   15
DNS 169 YAM 060714 Isaac Dry Tyrone, PA 5 DNS    
DNS 115 YAM 060718 Charlie Dugo Slippery Rock, PA 8 DNS    
DNS 103 KTM 123207 Hunter Polovina Herminie, PA DNS DNS    
4 Stroke                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 117 YAM 123256 Josh Lyons Dravosburg, PA 1 1   25
2 512 HON 123226 Tyler Hill Latrobe, PA 2 2   22
3 924 SUZ 051112 Nicholas Balochko Irwin, PA 3 3   20
4 697 HON 052522 Brandon Neal Clarksburg, PA 4 4   18
5 20 YAM 060713 Lucas Mowery Clarksburg, PA 5 5   16
Race Results       Race: 20     Printed: 01:02 am  
65cc 7-9                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 106 YAM 060919 Owen Fisher Farmington, PA 1 1   25
2 112 KTM 063014 Aubrie Merschat Markleysburg, PA 5 2   22
3 592 KTM 082609 Mason Connors Acme, PA 8 3   20
4 89 KTM 051209 Skyler Rice Greensburg, PA 2 4   18
5 427 SUZ 072113 Carter Bobick Chalk Hill, PA 3 5   16
6 512 SUZ 071314 Landon Ault Seward, PA 6 6   15
7 717 YAM 082501 Nathan Sirianni Connelsville, PA 4 7   14
8 828 KTM 061811 Mason Groh Hostetter, PA 7 8   13
DNS 102 KAW 060226 Bryce Rossi Greensburg, PA 9 DNS    
65cc 10-11                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 247 KAW 081809 Isaiah Novak Newell, PA 2 1   25
2 45 YAM 051210 Stephen Predajna Mt Pleasant, PA 3 2   22
3 22 KAW 060804 Will Lamey Greensburg, PA 4 3   20
4 712 KTM 081806 Rylan Jeffreys Markleysburg, PA 1 4   18
  This report created using TRACKSIDE – Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com