July 26, 2019 Results


July 26, 2019 Results

LATROBE SPEEDWAY SNB PROMOTIONS               Page 1 of 21  
FRIDAY NIGHT LIGHTS 5- 7/26/19                  
07/26/2019                  
Race Results       Race: 1     Printed: 12:49 am  
Schoolboy 14-16                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 50 HUS 123086 Jaydon Mccurdy Blairsville, PA 1 1   25
2 247 KTM 123011 Chad Day Belle Vernon, PA 4 2   22
3 26 YAM 052403 Tj Squib Derry, PA 2 3   20
4 385 KTM 123052 Brett Lancaster White, PA 3 4   18
5 722 YAM 062907 Noah Striner Connellsville, PA 6 5   16
6 77 YAM 072608 Jesse Waibel Export, PA 7 6   15
7 141 KTM 123053 Michael Lancaster White, PA 5 7   14
4 Stroke                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 512 HON 123226 Tyler Hill Latrobe, PA 1 1   25
2 169 HON 051113 Jack Barfield Northhuntingdon, PA 2 2   22
3 924 SUZ 051112 Nicholas Balochko Irwin, PA 3 3   20
DNS 881 KTM 072605 Brett Dains Washington, PA 4 DNS    
Race Results       Race: 2     Printed: 12:49 am  
65cc 7-9                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 4 KTM 123049 Cooper Johnson White Oak, PA 1 1   25
2 25 KTM 060928 Gabe Clark Washington, PA 2 2   22
3 89 KTM 051209 Skyler Rice Greensburg, PA 3 3   20
4 112 KTM 063014 Aubrie Merschat Markleysburg, PA 8 4   18
5 717 YAM 082501 Nathan Sirianni Connelsville, PA 4 5   16
6 592 KAW 082609 Mason Connors Acme, PA 5 6   15
7 44 KTM 072201 Jayce Eicher White, PA 7 7   14
8 75 KTM 071206 Blake Holder Seanor, PA 6 8   13
65cc 10-11                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 142 KTM 123215 Colton Wettgen Acme, PA 1 1   25
2 247 KAW 081809 Isaiah Novak Newell, PA 2 2   22
3 45 YAM 051210 Stephen Predajna Mt Pleasant, PA 4 3   20
4 22 KAW 060804 Will Lamey Greensburg, PA 3 4   18
Race Results       Race: 3     Printed: 12:49 am  
Open C                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 20 KAW 060914 Ethan Darazio Latrobe, PA 2 1   25
2 25 KAW 051204 Chris Quenzler Hannastown, PA 1 2   22
3 777 HUS 060817 Caleb Kuntz Blairsville, PA 3 3   20
4 07 HON 060806 Jake Ferry New Alexandria, PA 4 4   18
5 417 HON 072612 Jordan Miller Acme, PA 8 5   16
6 708 YAM 051713 Michael Shaner Mckeesport, PA 10 6   15
7 16x SUZ 052511 Austin Griffith Mt Pleasant, PA 9 7   14
8 10 YAM 123223 Keaton Altimus   13 8   13
9 558 SUZ 051202 Chad Sheffler New Alexandria, PA 5 9   12
10 697 HON 052521 Brady Neal Clarksburg, PA 7 10   11
11 846 HUS 051712 Chris Malik Greensburg, PA 6 11   10
12 134 KAW 052405 Kirk Rogers Mt Pleasant, PA 11 12   9
13 201 YAM 060713 Lucas Mowery Clarksburg, PA 12 13   8
14 04 YAM 123140 Randi Buri Mt Pleasant, PA DNF 14   7
DNS 528 HON 072607 Doug Bilak Johnstown, PA 14 DNS    
DNS 881 KTM 072605 Brett Dains Washington, PA DNF DNS    
Race Results       Race: 4     Printed: 12:49 am  
90 CVT (Belt)                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 812 DRR 123029 Angela Valdiserri White Oak, PA 2 1   25
2 66 DRR 062901 Tommy Luffey Adrian, PA 1 2   22
3 565 PLA 051730 Chase Rearic Leechburg, PA 3 3   20
4 101 PLA 072613 Korina Meyers Canonsburg, PA 4 4   18
5 17 PLA 072609 Shelby Miller Blairsville, PA 5 5   16
6 13 PLA 072610 Adilyn Miller Blairsville, PA 6 6   15
Youth Mod 1 (8-12)                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 42 HON 072601 Ryley Wright Hundred, WV 1 1   25
Race Results       Race: 5     Printed: 12:49 am  
Senior Novice                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 726 YAM 123030 Curtis Valdiserri White Oak, PA 1 1   25
Vet C 30+                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 25 KAW 051204 Chris Quenzler Hannastown, PA 1 1   25
2 46 KAW 051501 Tim Kinsey New Florence, PA 2 2   22
3 134 KAW 052405 Kirk Rogers Mt Pleasant, PA 3 3   20
4 58 KAW 051102 Andrew Kinsey Blairsville, PA 4 4   18
5 43 SUZ 060709 Craig Liberoni Latrobe, PA 5 5   16
Race Results       Race: 6     Printed: 12:49 am  
Collegeboy (14-24)                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 220 SUZ 123142 Colt Shannon Blairsville, PA 2 1   25
2 841 SUZ 123101 Andrew Barnhart Bovard, PA 1 2   22
Plus 25                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 800 SUZ 123166 William M. Boot Latrobe, PA 1 1   25
2 846 HUS 051712 Chris Malik Greensburg, PA 3 2   22
3 512 HON 123226 Tyler Hill Latrobe, PA 6 3   20
4 708 YAM 051713 Michael Shaner Mckeesport, PA 4 4   18
5 714 KAW 061815 Jim Churley Latrobe, PA 5 5   16
6 828 KAW 123051 James Groh Latrobe, PA 2 6   15
2 Stroke                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 50 HUS 123086 Jaydon Mccurdy Blairsville, PA 1 1   25
2 777 HUS 060817 Caleb Kuntz Blairsville, PA 2 2   22
3 141 KTM 123053 Michael Lancaster White, PA 5 3   20
4 247 KTM 123011 Chad Day Belle Vernon, PA 4 4   18
5 385 KTM 123052 Brett Lancaster White, PA 3 5   16
6 321 YAM 123260 Kyle Davenport Greensburg, PA 6 6   15
Race Results       Race: 7     Printed: 12:49 am  
50cc 1 (4-6)                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 2 KTM 071904 Hunter Mitchell Apollo, PA 1 1   25
2 11 KTM 072603 Jeremiah Hartland Armburst, PA DNF 2   22
50cc2 (7-8)                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 268 HUS 060918 Wade Merschat Markleysburg, PA 2 1   25
2 241 KTM 060217 Brayden Wettgen Acme, PA 1 2   22
3 44 COB 072201 Jayce Eicher White, PA 3 3   20
4 98 KTM 060820 Dominic Mazzaferro Blairsville, PA 4 4   18
5 715 COB 051110 Bentley Connors Acme, PA 6 5   16
6 316 KTM 051708 Nathan Campbell Bradenville, PA 5 6   15
7 27 KTM 051505 Brandon Hart Delmont, PA 7 7   14
Race Results       Race: 8     Printed: 12:49 am  
85cc 9-11                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 142 HUS 123215 Colton Wettgen Acme, PA 1 1   25
2 25 KTM 060928 Gabe Clark Washington, PA 2 2   22
3 610 SUZ 123056 Nathan Crowe Latrobe, PA 3 3   20
4 72x HON 061814 Connor Dodrill United, PA 4 4   18
85cc 12-13                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 080 SUZ 052527 Chase Smeltz Mt Pleasant, PA 3 1   25
2 51 KTM 082608 Zander Connors Acme, PA 1 2   22
3 083 SUZ 052528 Brennen Smeltz Mt Pleasant, PA 2 3   20
4 42 KTM 121122 Blake Gornick Cheswick, PA 4 4   18
Race Results       Race: 9     Printed: 12:49 am  
Girls 9-15                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 61 YAM 051117 Justine Gilpin Youngwood, PA 1 1   25
Open D                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 132 KAW 051510 Logan Altman New Alexandria, PA 1 1   25
2 07 HON 071205 Brett Ferry New Alexandrai, PA 2 2   22
3 32 KAW 082404 Dawson Speedy Greensburg, PA 3 3   20
4 197 YAM 060701 Derrick Bowman Aultman, PA 5 4   18
5 412 SUZ 062903 Vincent Leone Latrobe, PA 4 5   16
6 008 YAM 052513 Hunter Sarsfield Mt Pleasant, PA 6 6   15
Bomber                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 666 HON 051214 Dalton Jewell New Derry, PA 1 1   25
2 58 KAW 051102 Andrew Kinsey Blairsville, PA 2 2   22
3 101 KAW 051509 Bryer Wettgen Connellsvile, PA 3 3   20
Pre 1995 Bomber 16+                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 372 HON 072115 Jimmy Stokes West Newton, PA 1 1   25
2 71 SUZ 123038 Jim Stanley Dawson, PA 2 2   22
3 889 KAW 082604 Eric Bisko   3 3   20
Race Results       Race: 10     Printed: 12:49 am  
Quad B                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 1 YAM 123242 Denny Roe Scottdale, PA 1 1   25
2 98 YAM 123097 Jeremy Krumanacker Connellsville, PA 2 2   22
3 9 HON 060908 Matthew Osterwise Eighty Four, PA 3 3   20
Quad C                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 222 YAM 062912 Skylar Park Home, PA 1 1   25
2 340 HON 060243 Jesse Cornish Connellsville, PA 2 2   22
3 728 YAM 061705 Garrett Goulding Mt Pleasant, PA 5 3   20
4 17 YAM 090706 Tyler Bevan Donora, PA 6 4   18
5 485 YAM 051114 Zac Lisbon Latrobe, PA 4 5   16
6 405 YAM 071902 Eric Miller Dilliner, PA 3 6   15
Race Results       Race: 11     Printed: 12:49 am  
50 open                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 699 KTM 082609 Mason Connors Acme, PA 1 1   25
2 241 KTM 060217 Brayden Wettgen Acme, PA 3 2   22
3 44 COB 072201 Jayce Eicher White, PA 4 3   20
4 98 KTM 060820 Dominic Mazzaferro Blairsville, PA 5 4   18
5 268 HUS 060918 Wade Merschat Markleysburg, PA 2 5   16
6 316 KTM 051708 Nathan Campbell Bradenville, PA 6 6   15
7 27 KTM 051505 Brandon Hart Delmont, PA 7 7   14
8 85 HON 071214 Mason Smith Greensburg, PA 9 8   13
9 2 KTM 071904 Hunter Mitchell Apollo, PA 8 9   12
Race Results       Race: 12     Printed: 12:49 am  
Quad D                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 197 HON 060701 Derrick Bowman Aultman, PA 2 1   25
2 728 YAM 071209 Brandon Brown Greensburg, PA 1 2   22
3 13 YAM 072611 Shellie Schall Blairsville, PA 3 3   20
4 99 YAM 072602 Tim Stefan Connelsville, PA 4 4   18
College Boy Quad                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 222 YAM 062912 Skylar Park Home, PA 1 1   25
QUAD VET C                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 340 HON 060243 Jesse Cornish Connellsville, PA 1 1   25
Race Results       Race: 13     Printed: 12:49 am  
50cc Production                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 171 DRR 082502 Tyler Sirianni Connelsville, PA 1 1   25
2 16 DRR 060903 Amaya Churley Latrobe, PA 2 2   22
70 Production                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 66 DRR 062901 Tommy Luffey Adrian, PA DNF 1   25
70 CVT (Belt)                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 717 DRR 082501 Nathan Sirianni Connelsville, PA 1 1   25
2 18 DRR 123248 Landyn Shaffer Mt Pleasant, PA 2 2   22
Race Results       Race: 14     Printed: 12:49 am  
250A                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 2 HON 123058 Bobby Knupp Derry, PA 1 1   25
250B                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 111 YAM 051721 Jonathan Mckenzie Latrobe, PA 1 1   25
2 841 SUZ 123101 Andrew Barnhart Bovard, PA 2 2   22
3 961 KAW 123187 Joe Arcuri Greensburg, PA 3 3   20
4 89 HON 123175 Brandon Krumanacker   4 4   18
Race Results       Race: 15     Printed: 12:49 am  
50cc3 (4-8)                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 171 KTM 082502 Tyler Sirianni Connelsville, PA 1 1   25
2 7 KTM 071313 Tai-zier Mccullough Mckeesport, PA 2 2   22
3 11 KTM 072603 Jeremiah Hartland Armburst, PA 3 3   20
50cc 4 (4-8)                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 42 HON 072601 Ryley Wright Hundred, WV 2 1   25
2 85 HON 071214 Mason Smith Greensburg, PA 1 2   22
DNS 14 YAM 072606 Brayden Wagner Hannastown, PA DNS DNS    
Race Results       Race: 16     Printed: 12:49 am  
65cc JR Mini (7-11)                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 4 KTM 123049 Cooper Johnson White Oak, PA 1 1   25
2 142 KTM 123215 Colton Wettgen Acme, PA 9 2   22
3 25 KTM 060928 Gabe Clark Washington, PA 2 3   20
4 112 KTM 063014 Aubrie Merschat Markleysburg, PA 8 4   18
5 89 KTM 051209 Skyler Rice Greensburg, PA 4 5   16
6 247 KAW 081809 Isaiah Novak Newell, PA 3 6   15
7 592 KAW 082609 Mason Connors Acme, PA 5 7   14
8 22 KAW 060804 Will Lamey Greensburg, PA 7 8   13
9 45 YAM 051210 Stephen Predajna Mt Pleasant, PA 6 9   12
Race Results       Race: 17     Printed: 12:49 am  
50cc Stock Quad                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 55 SUZ 051715 Colton Frayvolt Ligonier, PA 4 1   25
2 209 ETN 060706 Madison Dains New Geneva, PA 1 2   22
3 18 PLA 051727 Easton Kardos Alverton, PA 2 3   20
4 13 YAM 071201 Brantley Young Mt Pleasant, PA 5 4   18
5 56 PLA 090701 Alexis Connors Acme, PA 3 5   16
6 22 SUZ 051724 Ryder Demase Greensburg, PA 6 6   15
7 579 PLA 072614 Gunnar Meyers Canonsburg, PA 7 7   14
8 53 SUZ 090709 Avril Churley Latrobe, PA 8 8   13
Race Results       Race: 18     Printed: 12:49 am  
85cc Jr Mini (9-13)                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 51 KTM 082608 Zander Connors Acme, PA 1 1   25
2 42 KTM 121122 Blake Gornick Cheswick, PA 2 2   22
Pit Bike Open                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
DNS 157 KAW 060223 Adam Weber Murrysville, PA 1 DNS    
DNS 739 KAW 123039 Tony Salandra Delmont, PA 2 DNS    
Race Results       Race: 19     Printed: 12:49 am  
250C                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 20 KAW 060914 Ethan Darazio Latrobe, PA 1 1   25
2 7 YAM 071306 Bradley Carr New Alexandria, PA 3 2   22
3 16x SUZ 052511 Austin Griffith Mt Pleasant, PA 4 3   20
4 10 YAM 123223 Keaton Altimus   8 4   18
5 924 SUZ 051112 Nicholas Balochko Irwin, PA 11 5   16
6 133 YAM 052505 Dalton Lute Latrobe, PA 6 6   15
7 169 HON 051113 Jack Barfield Northhuntingdon, PA 9 7   14
8 697 HON 052521 Brady Neal Clarksburg, PA 7 8   13
9 26 YAM 052403 Tj Squib Derry, PA 2 9   12
10 666 HON 051214 Dalton Jewell New Derry, PA 5 10   11
11 201 YAM 060713 Lucas Mowery Clarksburg, PA 10 11   10
12 1 HON 072615 Samuel Brink Lajos, PA 12 12   9
Race Results       Race: 20     Printed: 12:49 am  
Open A                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 800 SUZ 123166 William M. Boot Latrobe, PA 1 1   25
2 220 SUZ 123142 Colt Shannon Blairsville, PA 2 2   22
3 2 HON 123058 Bobby Knupp Derry, PA 3 3   20
4 739 HON 123039 Tony Salandra Delmont, PA 6 4   18
5 207 HUS 071212 Robert Demorest Irwin, PA 4 5   16
6 23 KAW 123040 James Beimel Delmont, PA 5 6   15
7 321 HUS 123260 Kyle Davenport Greensburg, PA 7 7   14
Open B                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 828 KAW 123051 James Groh Latrobe, PA 1 1   25
Race Results       Race: 21     Printed: 12:49 am  
Senior Intermediate                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 444 YAM 052501 Rick A. Etling Connellsville, PA 1 1   25
Super Senior 50+                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 372 HON 072115 Jimmy Stokes West Newton, PA 1 1   25
2 921 KAW 082604 Eric Bisko   2 2   22
3 726 YAM 123030 Curtis Valdiserri White Oak, PA 3 3   20
4 14 KAW 052404 Tim Fulmer Irwin, PA 4 4   18
  This report created using TRACKSIDE – Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com