August 9, 2019


August 9, 2019

LATROBE SPEEDWAY SNB PROMOTIONS               Page 1 of 21  
FRIDAY NIGHT LIGHTS 6- 8/9/19                  
08/09/2019                  
Race Results       Race: 1     Printed: 12:28 am  
Senior Intermediate                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 444 YAM 052501 Rick A. Etling Connellsville, PA 1 1   25
Super Senior 50+                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 361 HUS 080902 George Molnar Canonsburg, PA 1 1   25
2 372 HON 072115 Jimmy Stokes West Newton, PA 3 2   22
3 921 KAW 082604 Eric Bisko   2 3   20
Race Results       Race: 2     Printed: 12:28 am  
Open A                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 800 SUZ 123166 William M. Boot Latrobe, PA 1 1   25
2 220 SUZ 123142 Colt Shannon Blairsville, PA 4 2   22
3 2 HON 123058 Bobby Knupp Derry, PA 2 3   20
4 904 HON 052006 Eddie Keltz Latrobe, PA 3 4   18
Race Results       Race: 3     Printed: 12:28 am  
250C                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 7 YAM 071306 Bradley Carr New Alexandria, PA 1 1   25
2 20 KAW 060914 Ethan Darazio Latrobe, PA 7 2   22
3 666 HON 051214 Dalton Jewell New Derry, PA 2 3   20
4 133 YAM 052505 Dalton Lute Latrobe, PA 3 4   18
5 924 SUZ 051112 Nicholas Balochko Irwin, PA 4 5   16
6 169 HON 051113 Jack Barfield Northhuntingdon, PA 6 6   15
7 94 HON 123235 Billy Hoffman Fayette City, PA 5 7   14
Race Results       Race: 4     Printed: 12:28 am  
65cc JR Mini (7-11)                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 4 KTM 123049 Cooper Johnson White Oak, PA 1 1   25
2 142 KTM 123215 Colton Wettgen Acme, PA 2 2   22
3 209 KTM 072111 Cole Lute Clymer, PA 3 3   20
4 25 KTM 060928 Gabe Clark Washington, PA 4 4   18
5 712 KTM 081806 Rylan Jeffreys Markleysburg, PA 6 5   16
6 592 KAW 082609 Mason Connors Acme, PA 8 6   15
7 89 KTM 051209 Skyler Rice Greensburg, PA 5 7   14
8 22 KAW 060804 Will Lamey Greensburg, PA 7 8   13
85cc Jr Mini (9-13)                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 51 KTM 082608 Zander Connors Acme, PA 1 1   25
2 31 SUZ 090703 Taylor Frazee Latrobe, PA 2 2   22
Race Results       Race: 5     Printed: 12:28 am  
50cc Stock Quad                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 209 ETN 060706 Madison Dains New Geneva, PA 1 1   25
2 18 PLA 051727 Easton Kardos Alverton, PA 3 2   22
3 13 YAM 071201 Brantley Young Mt Pleasant, PA 2 3   20
4 55 SUZ 051715 Colton Frayvolt Ligonier, PA DNS 4   18
5 56 PLA 090701 Alexis Connors Acme, PA 4 5   16
6 579 PLA 072614 Gunnar Meyers Canonsburg, PA 5 6   15
7 22 SUZ 051724 Ryder Demase Greensburg, PA 7 7   14
8 100 GAS 080903 Aleeah Connors Mt Pleasant, PA 6 8   13
9 53 SUZ 090709 Avril Churley Latrobe, PA 8 9   12
Race Results       Race: 6     Printed: 12:28 am  
50cc3 (4-8)                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 171 KTM 082502 Tyler Sirianni Connelsville, PA 1 1   25
2 7 KTM 071313 Tai-zier Mccullough Mckeesport, PA 2 2   22
3 22 YAM 080910 Maverick Crossland Washington, PA 3 3   20
4 11 KTM 072603 Jeremiah Hartland Armburst, PA 4 4   18
50cc 4 (4-8)                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 42 HON 072601 Ryley Wright Hundred, WV 1 1   25
2 85 HON 071214 Mason Smith Greensburg, PA 2 2   22
Race Results       Race: 7     Printed: 12:28 am  
250A                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 2 HON 123058 Bobby Knupp Derry, PA 1 1   25
250B                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 111 YAM 051721 Jonathan Mckenzie Latrobe, PA 1 1   25
2 841 SUZ 123101 Andrew Barnhart Bovard, PA 2 2   22
3 21 SUZ 080908 Andrew Kollar Hannastown, PA 3 3   20
4 89 HON 123175 Brandon Krumanacker   4 4   18
Race Results       Race: 8     Printed: 12:28 am  
50cc Production                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 171 DRR 082502 Tyler Sirianni Connelsville, PA 2 1   25
2 617 DRR 060712 Chase Braden West Leechburg, PA 3 2   22
3 16 DRR 060903 Amaya Churley Latrobe, PA 4 3   20
4 13 DRR 071201 Brantley Young Mt Pleasant, PA 5 4   18
5 66 DRR 080907 Kendal Smith West Newton, PA 1 5   16
70 Production                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 66 DRR 062901 Tommy Luffey Adrian, PA 1 1   25
70 CVT (Belt)                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 717 DRR 082501 Nathan Sirianni Connelsville, PA 1 1   25
2 18 DRR 123248 Landyn Shaffer Mt Pleasant, PA 2 2   22
Race Results       Race: 9     Printed: 12:28 am  
Quad B                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 15 YAM 123136 Tyler Smith Waynesburg, PA 1 1   25
2 98 YAM 123097 Jeremy Krumanacker Connellsville, PA 2 2   22
3 24 YAM 123225 Tifani Mcelhose Pittsburgh, PA 3 3   20
QUAD VET C                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 340 HON 060243 Jesse Cornish Connellsville, PA 1 1   25
2 987 YAM 051516 Travis Blanish Rillton, PA 2 2   22
Race Results       Race: 10     Printed: 12:28 am  
50 open                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 699 KTM 082609 Mason Connors Acme, PA 1 1   25
2 44 COB 072201 Jayce Eicher White, PA 3 2   22
3 94 COB 063011 Bennett Weiss Washington, PA 2 3   20
4 241 KTM 060217 Brayden Wettgen Acme, PA 5 4   18
5 98 KTM 060820 Dominic Mazzaferro Blairsville, PA 4 5   16
6 316 KTM 051708 Nathan Campbell Bradenville, PA 6 6   15
7 27 KTM 051505 Brandon Hart Delmont, PA 7 7   14
8 85 HON 071214 Mason Smith Greensburg, PA 8 8   13
Race Results       Race: 11     Printed: 12:28 am  
Open C                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 25 KAW 051204 Chris Quenzler Hannastown, PA 1 1   25
2 558 SUZ 051202 Chad Sheffler New Alexandria, PA 3 2   22
3 515 KAW 080905 Reid Richter Stoystown, PA 4 3   20
4 881 KTM 072605 Brett Dains Washington, PA 5 4   18
5 04 YAM 123140 Randi Buri Mt Pleasant, PA 6 5   16
6 20 KAW 060914 Ethan Darazio Latrobe, PA 2 6   15
Race Results       Race: 12     Printed: 12:28 am  
Girls 9-15                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 61 YAM 051117 Justine Gilpin Youngwood, PA 1 1   25
Open D                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 132 KAW 051510 Logan Altman New Alexandria, PA 1 1   25
2 32 KAW 082404 Dawson Speedy Greensburg, PA 3 2   22
3 7 SUZ 051111 Ray Fulton Iii Acme, PA 6 3   20
4 412 SUZ 062903 Vincent Leone Latrobe, PA 5 4   18
5 197 YAM 060701 Derrick Bowman Aultman, PA 4 5   16
6 07 HON 071205 Brett Ferry New Alexandrai, PA 2 6   15
7 422 SUZ 123450 Dakota Thomas Jerome, PA 7 7   14
Bomber                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 666 HON 051214 Dalton Jewell New Derry, PA 2 1   25
2 524 HON 123036 Richard Berger Jr Connellsville, PA 1 2   22
3 101 KAW 051509 Bryer Wettgen Connellsvile, PA 4 3   20
4 58 KAW 051102 Andrew Kinsey Blairsville, PA 3 4   18
Pre 1995 Bomber 16+                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 372 HON 072115 Jimmy Stokes West Newton, PA 1 1   25
2 889 KAW 082604 Eric Bisko   2 2   22
3 71 HON 123037 Koi Echalk West Newton, PA 3 3   20
DNS 711 HON 123038 Jim Stanley Dawson, PA DNS DNS    
Race Results       Race: 13     Printed: 12:28 am  
85cc 9-11                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 209 KTM 072111 Cole Lute Clymer, PA 1 1   25
2 25 KAW 060928 Gabe Clark Washington, PA 3 2   22
3 610 SUZ 123056 Nathan Crowe Latrobe, PA 4 3   20
4 72x HON 061814 Connor Dodrill United, PA 5 4   18
5 142 HUS 123215 Colton Wettgen Acme, PA 2 5   16
6 4 YAM 080912 Skyler Mogle Indiana, PA 6 6   15
85cc 12-13                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 080 SUZ 052527 Chase Smeltz Mt Pleasant, PA 1 1   25
2 083 SUZ 052528 Brennen Smeltz Mt Pleasant, PA 2 2   22
3 51 KTM 082608 Zander Connors Acme, PA 3 3   20
4 116 SUZ 052530 Jacob Gulis Mt Pleasant, PA 4 4   18
Race Results       Race: 14     Printed: 12:28 am  
50cc2 (7-8)                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 94 COB 063011 Bennett Weiss Washington, PA DNS 1   25
2 44 COB 072201 Jayce Eicher White, PA 2 2   22
3 98 KTM 060820 Dominic Mazzaferro Blairsville, PA 3 3   20
4 241 KTM 060217 Brayden Wettgen Acme, PA 1 4   18
5 715 COB 051110 Bentley Connors Acme, PA 5 5   16
6 316 KTM 051708 Nathan Campbell Bradenville, PA 4 6   15
7 27 KTM 051505 Brandon Hart Delmont, PA 6 7   14
Race Results       Race: 15     Printed: 12:28 am  
Collegeboy (14-24)                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 841 SUZ 123101 Andrew Barnhart Bovard, PA 3 1   25
2 220 SUZ 123142 Colt Shannon Blairsville, PA 1 2   22
3 904 HON 052006 Eddie Keltz Latrobe, PA 2 3   20
DNS 178 HON 080901 Gavin Witherow   4 DNS    
Plus 25                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 800 SUZ 123166 William M. Boot Latrobe, PA 1 1   25
2 2 HON 123051 James Groh Latrobe, PA 2 2   22
3 512 HON 123226 Tyler Hill Latrobe, PA 3 3   20
2 Stroke                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 247 KTM 123011 Chad Day Belle Vernon, PA 2 1   25
2 385 KTM 123052 Brett Lancaster White, PA 4 2   22
3 141 KTM 123053 Michael Lancaster White, PA 1 3   20
4 814 HUS 071301 Troy Smith Fairmont, WV 3 4   18
Race Results       Race: 16     Printed: 12:28 am  
Senior Novice                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 726 YAM 123030 Curtis Valdiserri White Oak, PA 1 1   25
2 634 KTM 052416 Craig Shaulis Friedens, PA DNS 2   22
Vet C 30+                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 25 KAW 051204 Chris Quenzler Hannastown, PA 1 1   25
2 46 KAW 051501 Tim Kinsey New Florence, PA 2 2   22
3 58 KAW 051102 Andrew Kinsey Blairsville, PA 3 3   20
DNS 07 HON 080904 Dan Ferry New Alexandria, PA 4 DNS    
Race Results       Race: 17     Printed: 12:28 am  
90 CVT (Belt)                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 66 DRR 062901 Tommy Luffey Adrian, PA 1 1   25
2 812 DRR 123029 Angela Valdiserri White Oak, PA 2 2   22
3 54 HON 090802 Ryder Wagget New Geneva, PA 3 3   20
4 101 PLA 072613 Korina Meyers Canonsburg, PA 4 4   18
5 13 PLA 072610 Adilyn Miller Blairsville, PA 5 5   16
Youth Mod 1 (8-12)                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 1 DRR 080906 Ryan Wilhelm Mcmurray, PA 2 1   25
2 42 HON 072601 Ryley Wright Hundred, WV 1 2   22
3 095 DRR 080914 Nicolas Sherrin Greensburg, PA 3 3   20
4 189 HON 051517 Riley Grimm Rillton, PA 4 4   18
Race Results       Race: 18     Printed: 12:28 am  
Quad C                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 222 YAM 062912 Skylar Park Home, PA 1 1   25
2 485 YAM 051114 Zac Lisbon Latrobe, PA 4 2   22
3 13 YAM 123081 Robert M. Kern Ruffsdale, PA 3 3   20
4 26 YAM 060224 Zachory Jamnik Greensburg, PA 5 4   18
5 728 YAM 061705 Garrett Goulding Mt Pleasant, PA 6 5   16
6 340 HON 060243 Jesse Cornish Connellsville, PA 2 6   15
7 987 YAM 051516 Travis Blanish Rillton, PA 7 7   14
8 201 YAM 080911 Scott Wilhelm Mcmurray, PA 8 8   13
Race Results       Race: 19     Printed: 12:28 am  
65cc 7-9                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 4 KTM 123049 Cooper Johnson White Oak, PA 1 1   25
2 25 KTM 060928 Gabe Clark Washington, PA 2 2   22
3 209 KTM 072111 Cole Lute Clymer, PA 3 3   20
4 89 KTM 051209 Skyler Rice Greensburg, PA 4 4   18
5 592 KAW 082609 Mason Connors Acme, PA 6 5   16
6 94 YAM 063011 Bennett Weiss Washington, PA 8 6   15
7 44 KTM 072201 Jayce Eicher White, PA 7 7   14
8 717 YAM 082501 Nathan Sirianni Connelsville, PA 5 8   13
9 828 KTM 061811 Mason Groh Hostetter, PA 9 9   12
10 35 KAW 080915 Chase Harman Derry, PA 10 10   11
65cc 10-11                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 142 KTM 123215 Colton Wettgen Acme, PA 1 1   25
2 712 KTM 081806 Rylan Jeffreys Markleysburg, PA 2 2   22
3 5 KAW 080906 Ryan Wilhelm Mcmurray, PA 5 3   20
4 22 KAW 060804 Will Lamey Greensburg, PA 4 4   18
5 45 YAM 051210 Stephen Predajna Mt Pleasant, PA 3 5   16
Race Results       Race: 20     Printed: 12:28 am  
Schoolboy 14-16                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 385 KTM 123052 Brett Lancaster White, PA 1 1   25
2 247 KTM 123011 Chad Day Belle Vernon, PA 2 2   22
3 141 KTM 123053 Michael Lancaster White, PA 4 3   20
4 722 YAM 062907 Noah Striner Connellsville, PA 3 4   18
DNS 814 HUS 071301 Troy Smith Fairmont, WV 5 DNS    
4 Stroke                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 220 SUZ 123142 Colt Shannon Blairsville, PA 1 1   25
2 512 HON 123226 Tyler Hill Latrobe, PA 2 2   22
3 924 SUZ 051112 Nicholas Balochko Irwin, PA 4 3   20
4 94 HON 123235 Billy Hoffman Fayette City, PA 3 4   18
5 169 HON 051113 Jack Barfield Northhuntingdon, PA 5 5   16
DNS 881 KTM 072605 Brett Dains Washington, PA 6 DNS    
Race Results       Race: 21     Printed: 12:28 am  
Quad D                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 728 YAM 071209 Brandon Brown Greensburg, PA 1 1   25
2 987 YAM 080913 Gage Blanish Rilton, PA 3 2   22
3 197 HON 060701 Derrick Bowman Aultman, PA 2 3   20
4 320 YAM 072616 Seth Lee Point Marion, PA 5 4   18
5 13 YAM 072611 Shellie Schall Blairsville, PA 4 5   16
College Boy Quad                  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 222 YAM 062912 Skylar Park Home, PA 1 1   25
  This report created using TRACKSIDE – Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com