Login

2019 Friday Night Lights Races

Grass Roots Racing!

  Search
 

Friday Night Lights Race May 10th 2019

Minimize
LATROBE SPEEDWAY SNB PROMOTIONS Page 1 of 23
FRIDAY NIGHT LIGHTS 2019 RACE 1
05/17/2019
Race Results Race: 1 Printed: 10:34 pm
50cc Production
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 269 DRR 051731 Deegan Weibel Carns City, PA 1 1 25
2 171 DRR 082502 Tyler Sirianni Connelsville, PA 2 2 22
3 724 DRR 051725 Tripp Preisach Smithton, PA 3 3 20
4 16 DRR 060903 Amaya Churley Latrobe, PA 4 4 18
70 Production
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 66 DRR 062901 Tommy Luffey Adrian, PA 1 1 25
Race Results Race: 2 Printed: 10:34 pm
Collegeboy (14-24)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 841 SUZ 123101 Andrew Barnhart Bovard, PA 1 1 25
2 1 SUZ 123142 Colt Shannon Blairsville, PA 2 2 22
3 423 HON 060214 Brandon B. Smitley Fairchance, PA 3 3 20
4 07 HON 060806 Jake Ferry New Alexandria, PA 4 4 18
Plus 25
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 797 KAW 051728 Tyler Mcgoff Jennette, PA 1 1 25
2 582 SUZ 051729 Anthony Marks Ligonier, PA 2 2 22
3 99 SUZ 051215 Brett A. Pifer Ligonier, PA 3 3 20
4 610 KAW 123051 James Groh Latrobe, PA 4 4 18
5 846 SUZ 051712 Chris Malik Greensburg, PA 5 5 16
6 714 KAW 061815 Jim Churley Latrobe, PA 6 6 15
7 512 HON 123226 Tyler Hill Latrobe, PA 7 7 14
8 33 SUZ 051109 David P. Seevers Iii Blairsville, PA 8 8 13
9 448 HON 123027 Derek Hill Adamsburg, PA 9 9 12
10 708 YAM 051713 Michael Shaner Mckeesport, PA 10 10 11
2 Stroke
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 50 HUS 123086 Jaydon Mccurdy Blairsville, PA 1 1 25
2 141 KTM 123052 Brett Lancaster White, PA 2 2 22
3 247 KTM 123011 Chad Day Belle Vernon, PA 3 3 20
Senior advanced
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 415 KTM 090807 Jp Bunting Dunbar, PA 1 1 25
Race Results Race: 3 Printed: 10:34 pm
Senior Intermediate
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 444 YAM 052501 Rick A. Etling Connellsville, PA 1 1 25
2 372 HON 072115 Jimmy Stokes West Newton, PA 2 2 22
Senior Novice
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 726 YAM 123030 Curtis Valdiserri White Oak, PA 1 1 25
2 37 KTM 051503 Mike Piccioni Connellsville, PA 2 2 22
Race Results Race: 4 Printed: 10:34 pm
65cc 7-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 4 KTM 123049 Cooper Johnson White Oak, PA 1 1 25
2 209 KTM 072111 Cole Lute Clymer, PA 2 2 22
3 89 KTM 051209 Skyler Rice Greensburg, PA 3 3 20
4 715 COB 060241 Jon Benaglio Allison Park, PA 4 4 18
5 592 KAW 082609 Mason Connors Acme, PA 5 5 16
6 717 YAM 082501 Nathan Sirianni Connelsville, PA 6 6 15
7 122 KTM 060221 Jessie Stover Pittsburgh, PA 7 7 14
8 828 KTM 061811 Mason Groh Hostetter, PA 8 8 13
9 22 SUZ 051611 Luke Gulis Mt Pleasant, PA 9 9 12
10 102 KAW 060226 Bryce Rossi Greensburg, PA 10 10 11
DNS 317 KAW 063018 Bryson Brink Hopwood, PA DNS DNS
65cc 10-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 142 KTM 123215 Colton Wettgen Acme, PA 1 1 25
2 247 KAW 081809 Isaiah Novak Newell, PA 2 2 22
3 712 KTM 081806 Rylan Jeffreys Markleysburg, PA 3 3 20
4 22 KAW 060804 Will Lamey Greensburg, PA 4 4 18
5 823 SUZ 123056 Nathan Crowe Latrobe, PA 5 5 16
Race Results Race: 5 Printed: 10:34 pm
Quad A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 28 YAM 072122 Brenton Stein Rector, PA 1 1 25
Quad B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 24 YAM 123225 Tifani Mcelhose Pittsburgh, PA 1 1 25
2 98 YAM 123097 Jeremy Krumanacker Connellsville, PA 2 2 22
Race Results Race: 6 Printed: 10:34 pm
50cc 1 (4-6)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
DNF 100 KTM 060222 Bentley Stover Pittsburgh, PA DNF DNF
50cc2 (7-8)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 44 COB 072201 Jayce Eicher White, PA 1 1 25
2 241 KTM 060217 Brayden Wettgen Acme, PA 2 2 22
3 98 KTM 060820 Dominic Mazzaferro Blairsville, PA 3 3 20
4 528 KTM 051708 Nathan Campbell Bradenville, PA 4 4 18
5 304 COB 051108 Spencer Speece Wheeling, WV 5 5 16
6 27 KTM 051505 Brandon Hart Delmont, PA 6 6 15
7 715 COB 051110 Bentley Connors Acme, PA 7 7 14
DNS 317 COB 063018 Bryson Brink Hopwood, PA DNS DNS
Race Results Race: 7 Printed: 10:34 pm
250C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 7 YAM 071306 Bradley Carr New Alexandria, PA 1 1 25
2 423 HON 060214 Brandon B. Smitley Fairchance, PA 2 2 22
3 697 HON 052521 Brady Neal Clarksburg, PA 3 3 20
4 666 HON 051214 Dalton Jewell New Derry, PA 4 4 18
5 94 HON 123235 Billy Hoffman Fayette City, PA 5 5 16
6 51 YAM 072705 Colt Rubrecht Export, PA 6 6 15
7 081 YAM 052529 Alex Smeltz Mt Pleasant, PA 7 7 14
8 063 YAM 051220 Alexander Smeltz Jr 8 8 13
DNS 28 YAM 051216 Michael Cochran New Alexandria, PA DNS DNS
Vet C 30+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 58 KAW 051102 Andrew Kinsey Blairsville, PA 1 1 25
2 46 SUZ 051501 Tim Kinsey New Florence, PA 2 2 22
3 448 HON 123027 Derek Hill Adamsburg, PA 3 3 20
Race Results Race: 8 Printed: 10:34 pm
70 CVT (Belt)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 18 DRR 123248 Landyn Shaffer Mt Pleasant, PA 1 1 25
2 717 DRR 082501 Nathan Sirianni Connelsville, PA 2 2 22
90 CVT (Belt)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 66 DRR 062901 Tommy Luffey Adrian, PA 1 1 25
2 565 PLA 051730 Chase Rearic Leechburg, PA 2 2 22
DNS 812 DRR 123029 Angela Valdiserri White Oak, PA DNS DNS
Youth Mod 1 (8-12)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 189 HON 051517 Riley Grimm Rillton, PA 1 1 25
Race Results Race: 9 Printed: 10:34 pm
85cc 9-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 99 KTM 123047 Ryan Pitterich Mckeesport, PA 1 1 25
2 142 HUS 123215 Colton Wettgen Acme, PA 2 2 22
3 72x HON 061814 Connor Dodrill United, PA 3 3 20
85cc 12-13
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 080 SUZ 052527 Chase Smeltz Mt Pleasant, PA 1 1 25
2 42 KTM 121122 Blake Gornick Cheswick, PA 2 2 22
3 083 SUZ 052528 Brennen Smeltz Mt Pleasant, PA 3 3 20
4 51 KTM 082608 Zander Connors Acme, PA 4 4 18
Race Results Race: 10 Printed: 10:34 pm
50cc Stock Quad
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 22 SUZ 051724 Ryder Demase Greensburg, PA 1 1 25
2 56 PLA 090701 Alexis Connors Acme, PA 2 2 22
3 18 PLA 051727 Easton Kardos Alverton, PA 3 3 20
4 53 SUZ 090709 Avril Churley Latrobe, PA 4 4 18
DNS 55 SUZ 051715 Colton Frayvolt Ligonier, PA DNS DNS
DNS 010 KAS 051518 Aiden Hoffer Rillton, PA DNS DNS
DNS 269 DRR 051731 Deegan Weibel Carns City, PA DNS DNS
Race Results Race: 11 Printed: 10:34 pm
Vet B 30+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 415 KTM 090807 Jp Bunting Dunbar, PA 1 1 25
2 5 HON 051519 Dwayne Shawley Stahlstown, PA 2 2 22
Super Senior 50+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 726 YAM 123030 Curtis Valdiserri White Oak, PA 1 1 25
2 148 HON 051726 Raymond Rhodes Murrysville, PA 2 2 22
Race Results Race: 12 Printed: 10:34 pm
50 open
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 44 COB 072201 Jayce Eicher White, PA 1 1 25
2 241 KTM 060217 Brayden Wettgen Acme, PA 2 2 22
3 699 KTM 082609 Mason Connors Acme, PA 3 3 20
4 98 KTM 060820 Dominic Mazzaferro Blairsville, PA 4 4 18
5 27 KTM 051505 Brandon Hart Delmont, PA 5 5 16
DNS 304 COB 051108 Spencer Speece Wheeling, WV DNS DNS
DNS 317 COB 063018 Bryson Brink Hopwood, PA DNS DNS
Race Results Race: 13 Printed: 10:34 pm
250A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 582 SUZ 051729 Anthony Marks Ligonier, PA 1 1 25
250B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 111 YAM 051721 Jonathan Mckenzie Latrobe, PA 1 1 25
2 841 SUZ 123101 Andrew Barnhart Bovard, PA 2 2 22
3 961 KAW 123187 Joe Arcuri Greensburg, PA 3 3 20
4 259 YAM 051506 Calob Walls Hollidaysburg, PA 4 4 18
5 23 SUZ 123233 Donovan Sante Pittsburgh, PA 5 5 16
6 89 HON 123175 Brandon Krumanacker 6 6 15
Race Results Race: 14 Printed: 10:34 pm
50cc3 (4-8)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 171 KTM 082502 Tyler Sirianni Connelsville, PA 1 1 25
DNF 18 YAM 051720 Jack Pascuzzi Slickville, PA DNF DNF
DNF 17 YAM 063018 Bryson Brink Hopwood, PA DNF DNF
Race Results Race: 15 Printed: 10:34 pm
85cc Jr Mini (9-13)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 99 KTM 123047 Ryan Pitterich Mckeesport, PA 1 1 25
2 51 KTM 082608 Zander Connors Acme, PA 2 2 22
3 42 KTM 121122 Blake Gornick Cheswick, PA 3 3 20
Supermini 12-16
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 23 SUZ 123233 Donovan Sante Pittsburgh, PA 1 1 25
2 7 KTM 123048 Rj Johnson White Oak, PA 2 2 22
3 174 HON 062401 Aidan Winters Greensburg, PA 3 3 20
Race Results Race: 16 Printed: 10:34 pm
Open A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 15 YAM 123204 Shane M. Carns Mount Pleasant, PA 1 1 25
2 1 SUZ 123142 Colt Shannon Blairsville, PA 2 2 22
DNF 366 SUZ 123160 Chad R. Hafer Blairsville, PA DNF DNF
Open B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 36 KTM 060211 Kace Sabedra Blairsville, PA 1 1 25
2 610 KAW 123051 James Groh Latrobe, PA 2 2 22
3 335 KAW 123096 Kirk Campbell Derry, PA 3 3 20
Race Results Race: 17 Printed: 10:34 pm
College Boy Quad
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 222 YAM 062912 Skylar Park Home, PA 1 1 25
QUAD VET 25+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 13 YAM 123081 Robert M. Kern Ruffsdale, PA 1 1 25
2 39 HON 051502 Keith Martin Connellsville, PA 2 2 22
Race Results Race: 18 Printed: 10:34 pm
Open D
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 132 KAW 051510 Logan Altman New Alexandria, PA 1 1 25
2 924 SUZ 051112 Nicholas Balochko Irwin, PA 2 2 22
3 32 KAW 082404 Dawson Speedy Greensburg, PA 3 3 20
4 618 SUZ 072702 Levi Bruner Lucerne Mines, PA 4 4 18
5 008 YAM 052513 Hunter Sarsfield Mt Pleasant, PA 5 5 16
6 111 HON 051722 Braden Povlik Latrobe, PA 6 6 15
Bomber
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 58 KAW 051102 Andrew Kinsey Blairsville, PA 1 1 25
2 666 YAM 051214 Dalton Jewell New Derry, PA 2 2 22
3 101 KAW 051509 Bryer Wettgen Connellsvile, PA 3 3 20
Pre 1995 Bomber 16+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 372 HON 072115 Jimmy Stokes West Newton, PA 1 1 25
Race Results Race: 19 Printed: 10:34 pm
Schoolboy 14-16
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 50 HUS 123086 Jaydon Mccurdy Blairsville, PA 1 1 25
2 7 KTM 123048 Rj Johnson White Oak, PA 2 2 22
3 247 KTM 123011 Chad Day Belle Vernon, PA 3 3 20
4 141 KTM 123053 Michael Lancaster White, PA 4 4 18
5 722 YAM 062907 Noah Striner Connellsville, PA 5 5 16
6 133 YAM 052505 Dalton Lute Latrobe, PA 6 6 15
7 14 YAM 051504 Jaden Golden Connellsvillep, PA 7 7 14
8 23 SUZ 123233 Donovan Sante Pittsburgh, PA 8 8 13
4 Stroke
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 94 HON 123235 Billy Hoffman Fayette City, PA 1 1 25
2 512 HON 123226 Tyler Hill Latrobe, PA 2 2 22
3 5 HON 051519 Dwayne Shawley Stahlstown, PA 3 3 20
Race Results Race: 20 Printed: 10:34 pm
Open C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 846 SUZ 051712 Chris Malik Greensburg, PA 1 1 25
2 697 HON 052521 Brady Neal Clarksburg, PA 2 2 22
3 07 HON 060806 Jake Ferry New Alexandria, PA 3 3 20
4 293 YAM 051507 Zach Wendt Newry, PA 4 4 18
5 558 SUZ 051202 Chad Sheffler New Alexandria, PA 5 5 16
6 162 YAM 062913 Calvin Matthews Morgantown, WV 6 6 15
7 966 HON 123036 Richard Berger Jr Connellsville, PA 7 7 14
8 708 YAM 051713 Michael Shaner Mckeesport, PA 8 8 13
9 04 YAM 123140 Randi Buri Mt Pleasant, PA 9 9 12
Race Results Race: 21 Printed: 10:34 pm
Quad C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 39 HON 051502 Keith Martin Connellsville, PA 1 1 25
2 222 YAM 062912 Skylar Park Home, PA 2 2 22
3 13 YAM 123081 Robert M. Kern Ruffsdale, PA 3 3 20
4 485 HON 051114 Zac Lisbon Latrobe, PA 4 4 18
5 728 YAM 061705 Garrett Goulding Mt Pleasant, PA 5 5 16
6 987 YAM 051516 Travis Blanish Rillton, PA 6 6 15
7 26 YAM 060224 Zachory Jamnik Greensburg, PA 7 7 14
Race Results Race: 22 Printed: 10:34 pm
65cc JR Mini (7-11)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 142 KTM 123215 Colton Wettgen Acme, PA 1 1 25
2 4 KTM 123049 Cooper Johnson White Oak, PA 2 2 22
3 89 KTM 051209 Skyler Rice Greensburg, PA 3 3 20
4 715 COB 060241 Jon Benaglio Allison Park, PA 4 4 18
5 122 KTM 060221 Jessie Stover Pittsburgh, PA 5 5 16
6 247 KAW 081809 Isaiah Novak Newell, PA 6 6 15
DNS 209 KTM 072111 Cole Lute Clymer, PA DNS DNS
DNS 592 KAW 082609 Mason Connors Acme, PA DNS DNS
Race Results Race: 23 Printed: 10:34 pm
Pit Bike Open
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 89 SSR 123175 Brandon Krumanacker 1 1 25
2 98 SSR 123097 Jeremy Krumanacker Connellsville, PA 2 2 22
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com

Friday Night Lights Race May 24th 2019

Minimize
LATROBE SPEEDWAY SNB PROMOTIONS Page 1 of 20
FRIDAY NIGHT LIGHTS SERIES 2019 RACE 2
05/24/2019
Race Results Race: 1 Printed: 12:54 am
65cc JR Mini (7-11)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 611 KTM 052506 William Sokol Commodore, PA 1 1 25
2 209 KTM 072111 Cole Lute Clymer, PA 2 2 22
3 142 KTM 123215 Colton Wettgen Acme, PA 3 3 20
4 122 KTM 060221 Jessie Stover Pittsburgh, PA 9 4 18
5 4 KTM 123049 Cooper Johnson White Oak, PA 4 5 16
6 247 KAW 081809 Isaiah Novak Newell, PA 6 6 15
7 715 COB 060241 Jon Benaglio Allison Park, PA 7 7 14
8 89 KTM 051209 Skyler Rice Greensburg, PA 5 8 13
9 712 KTM 081806 Rylan Jeffreys Markleysburg, PA 9 12
10 592 KAW 082609 Mason Connors Acme, PA 8 10 11
11 512 SUZ 071314 Landon Ault Seward, PA 10 11 10
Race Results Race: 2 Printed: 12:54 am
85cc Jr Mini (9-13)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 259 HUS 080401 Logan Hilliard Pittsburgh, PA 1 1 25
2 51 KTM 082608 Zander Connors Acme, PA 2 2 22
3 42 KTM 121122 Blake Gornick Cheswick, PA 3 3 20
Supermini 12-16
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 71 KTM 123048 Rj Johnson White Oak, PA 1 1 25
2 11 HON 052413 Dalton Houseman Belle Vernon, PA 2 2 22
Race Results Race: 3 Printed: 12:54 am
50cc Stock Quad
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 56 PLA 090701 Alexis Connors Acme, PA 3 1 25
2 18 PLA 051727 Easton Kardos Alverton, PA 1 2 22
3 55 SUZ 051715 Colton Frayvolt Ligonier, PA 4 3 20
4 22 SUZ 051724 Ryder Demase Greensburg, PA 6 4 18
5 010 KAS 051518 Aiden Hoffer Rillton, PA 2 5 16
6 53 SUZ 090709 Avril Churley Latrobe, PA 5 6 15
50cc Production
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 171 DRR 082502 Tyler Sirianni Connelsville, PA 1 1 25
2 16 DRR 060903 Amaya Churley Latrobe, PA 2 2 22
Race Results Race: 4 Printed: 12:54 am
Quad C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 728 YAM 061705 Garrett Goulding Mt Pleasant, PA 3 1 25
2 13 HON 052411 Dominic Marino Clinton, PA 2 2 22
3 485 HON 051114 Zac Lisbon Latrobe, PA 6 3 20
4 39 HON 051502 Keith Martin Connellsville, PA DNS 4 18
5 61 YAM 052412 Troy Lewis Marion Center, PA DNS 5 16
6 340 HON 060243 Jesse Cornish Connellsville, PA 1 6 15
7 17 YAM 090706 Tyler Bevan Donora, PA DNS 7 14
8 26 YAM 060224 Zachory Jamnik Greensburg, PA 5 8 13
9 987 YAM 051516 Travis Blanish Rillton, PA 4 9 12
Race Results Race: 5 Printed: 12:54 am
Girls 9-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 61 YAM 051117 Justine Gilpin Youngwood, PA 1 1 25
Women
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 25 KAW 080506 Adrienne Sciarretti 1 1 25
Open D
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 924 SUZ 051112 Nicholas Balochko Irwin, PA 1 1 25
2 169 HON 051113 Jack Barfield Northhuntingdon, PA 2 2 22
3 132 KAW 051510 Logan Altman New Alexandria, PA 3 3 20
4 32 KAW 082404 Dawson Speedy Greensburg, PA 4 4 18
5 008 YAM 052513 Hunter Sarsfield Mt Pleasant, PA 9 5 16
6 412 SUZ 062903 Vincent Leone Latrobe, PA 8 6 15
7 618 SUZ 072702 Levi Bruner Lucerne Mines, PA 5 7 14
8 414 YAM 071304 Jacob Provance Perryopolis, PA 6 8 13
9 2 KAW 060819 Michael Percic Clune, PA 10 9 12
10 36 HUS 052402 David New Portage, PA 7 10 11
11 94 HON 051722 Braden Povlik Latrobe, PA 13 11 10
12 12 SUZ 090710 Robert Dains Mcclellandtown, PA 11 12 9
13 7 YAM 051111 Ray Fulton Iii Acme, PA 12 13 8
Bomber
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 666 YAM 051214 Dalton Jewell New Derry, PA 1 1 25
2 58 KAW 051102 Andrew Kinsey Blairsville, PA 2 2 22
3 101 KAW 051509 Bryer Wettgen Connellsvile, PA 4 3 20
4 122 KTM 052408 Jesse Watt New Alexandria, PA 3 4 18
Pre 1995 Bomber 16+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 889 KAW 082604 Eric Bisko 1 1 25
2 372 HON 072115 Jimmy Stokes West Newton, PA 2 2 22
Race Results Race: 6 Printed: 12:54 am
Schoolboy 14-16
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 71 KTM 123048 Rj Johnson White Oak, PA 1 1 25
2 385 KTM 123052 Brett Lancaster White, PA 2 2 22
3 247 KTM 123011 Chad Day Belle Vernon, PA 3 3 20
4 141 KTM 123053 Michael Lancaster White, PA 4 4 18
4 Stroke
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 366 SUZ 123160 Chad R. Hafer Blairsville, PA 1 1 25
2 512 HON 123226 Tyler Hill Latrobe, PA 2 2 22
3 26 YAM 052403 Tj Squib Derry, PA 3 3 20
Race Results Race: 7 Printed: 12:54 am
College Boy Quad
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 19 YAM 081902 Dom Chiocca 1 1 25
2 61 YAM 052412 Troy Lewis Marion Center, PA 2 2 22
Race Results Race: 8 Printed: 12:54 am
50 open
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 699 KTM 082609 Mason Connors Acme, PA 1 1 25
2 44 COB 072201 Jayce Eicher White, PA 3 2 22
3 241 KTM 060217 Brayden Wettgen Acme, PA 2 3 20
4 304 COB 051108 Spencer Speece Wheeling, WV 4 4 18
5 528 KTM 051708 Nathan Campbell Bradenville, PA 6 5 16
6 27 KTM 051505 Brandon Hart Delmont, PA 7 6 15
7 8 KTM 060202 Jack Freund Jefferson Hills, PA 5 7 14
Race Results Race: 9 Printed: 12:54 am
85cc 9-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 209 KTM 072111 Cole Lute Clymer, PA 1 1 25
2 142 HUS 123215 Colton Wettgen Acme, PA 2 2 22
3 72x HON 061814 Connor Dodrill United, PA 3 3 20
85cc 12-13
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 259 HUS 080401 Logan Hilliard Pittsburgh, PA 1 1 25
2 080 SUZ 052527 Chase Smeltz Mt Pleasant, PA 3 2 22
3 083 SUZ 052528 Brennen Smeltz Mt Pleasant, PA 2 3 20
4 51 KTM 082608 Zander Connors Acme, PA 4 4 18
5 42 KTM 121122 Blake Gornick Cheswick, PA 5 5 16
Race Results Race: 10 Printed: 12:54 am
Open A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 220 SUZ 123142 Colt Shannon Blairsville, PA 1 1 25
2 904 HON 052006 Eddie Keltz Latrobe, PA 2 2 22
3 94 HON 072116 Roy Povlik Greensburg, PA 3 3 20
Open B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 610 KAW 123051 James Groh Latrobe, PA 2 1 25
2 36 KTM 060211 Kace Sabedra Blairsville, PA 1 2 22
3 335 KAW 123096 Kirk Campbell Derry, PA 3 3 20
Race Results Race: 11 Printed: 12:54 am
Open C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 777 HUS 060817 Caleb Kuntz Blairsville, PA 3 1 25
2 20 KAW 060914 Ethan Darazio Latrobe, PA 1 2 22
3 07 HON 060806 Jake Ferry New Alexandria, PA 4 3 20
4 697 HON 052521 Brady Neal Clarksburg, PA 7 4 18
5 134 KAW 052405 Kirk Rogers Mt Pleasant, PA 5 5 16
6 708 YAM 051713 Michael Shaner Mckeesport, PA 6 6 15
7 04 YAM 123140 Randi Buri Mt Pleasant, PA 8 7 14
8 966 HON 123036 Richard Berger Jr Connellsville, PA DNS 8 13
9 846 YAM 051712 Chris Malik Greensburg, PA 2 9 12
DNF 387 KAW 052401 Seth Yater Washington, PA DNS DNF
DNF 23 HON 071320 Mason Stutzman Somerset, PA DNS DNF
DNF 1 HUS 123172 Braxton Mitchell Friedens, PA DNS DNF
Race Results Race: 12 Printed: 12:54 am
250B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 111 YAM 051721 Jonathan Mckenzie Latrobe, PA 3 1 25
2 841 SUZ 123101 Andrew Barnhart Bovard, PA 1 2 22
3 961 KAW 123187 Joe Arcuri Greensburg, PA 4 3 20
4 36 KTM 060211 Kace Sabedra Blairsville, PA 2 4 18
DNS 966 HON 123175 Brandon Krumanacker DNS DNS
Race Results Race: 13 Printed: 12:54 am
50cc2 (7-8)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 44 COB 072201 Jayce Eicher White, PA 2 1 25
2 241 KTM 060217 Brayden Wettgen Acme, PA 1 2 22
3 98 KTM 060820 Dominic Mazzaferro Blairsville, PA 3 3 20
4 304 COB 051108 Spencer Speece Wheeling, WV 4 4 18
5 528 KTM 051708 Nathan Campbell Bradenville, PA 5 5 16
6 8 KTM 060202 Jack Freund Jefferson Hills, PA 6 6 15
7 715 COB 051110 Bentley Connors Acme, PA 7 7 14
8 27 KTM 051505 Brandon Hart Delmont, PA 8 8 13
50cc3 (4-8)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
DNS 171 KTM 082502 Tyler Sirianni Connelsville, PA 1 DNS
Race Results Race: 14 Printed: 12:54 am
Vet C 30+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 100 KTM 052407 Brent Buterbaugh Penn Run, PA 1 1 25
2 474 HON 052410 Rob Mccoy Export, PA 3 2 22
3 134 KAW 052405 Kirk Rogers Mt Pleasant, PA 2 3 20
4 58 KAW 051102 Andrew Kinsey Blairsville, PA 5 4 18
5 46 SUZ 051501 Tim Kinsey New Florence, PA 4 5 16
Super Senior 50+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 372 HON 072115 Jimmy Stokes West Newton, PA 5 1 25
2 589 YAM 052414 George Sosnick Natrona Heights, PA 1 2 22
3 726 YAM 123030 Curtis Valdiserri White Oak, PA 3 3 20
4 14 KAW 052404 Tim Fulmer Irwin, PA 4 4 18
5 921 KAW 082604 Eric Bisko 2 5 16
Race Results Race: 15 Printed: 12:54 am
70 CVT (Belt)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 717 DRR 082501 Nathan Sirianni Connelsville, PA 1 1 25
2 18 DRR 123248 Landyn Shaffer Mt Pleasant, PA 2 2 22
90 CVT (Belt)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 812 DRR 123029 Angela Valdiserri White Oak, PA 1 1 25
Youth Mod 1 (8-12)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 189 HON 051517 Riley Grimm Rillton, PA 1 1 25
Race Results Race: 16 Printed: 12:54 am
Collegeboy (14-24)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 220 SUZ 123142 Colt Shannon Blairsville, PA 1 1 25
2 904 HON 052006 Eddie Keltz Latrobe, PA 3 2 22
3 841 SUZ 123101 Andrew Barnhart Bovard, PA 4 3 20
4 07 HON 060806 Jake Ferry New Alexandria, PA 5 4 18
DNS 1 HUS 123172 Braxton Mitchell Friedens, PA 2 DNS
Plus 25
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 99 SUZ 051215 Brett A. Pifer Ligonier, PA 1 1 25
2 846 YAM 051712 Chris Malik Greensburg, PA 3 2 22
3 512 HON 123226 Tyler Hill Latrobe, PA 4 3 20
4 708 YAM 051713 Michael Shaner Mckeesport, PA 6 4 18
5 610 KAW 123051 James Groh Latrobe, PA 2 5 16
6 33 SUZ 051109 David P. Seevers Iii Blairsville, PA 5 6 15
DNS 415 KTM 090807 Jp Bunting Dunbar, PA 7 DNS
2 Stroke
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 385 KTM 123052 Brett Lancaster White, PA 1 1 25
2 777 HUS 060817 Caleb Kuntz Blairsville, PA 2 2 22
3 247 KTM 123011 Chad Day Belle Vernon, PA 3 3 20
4 141 KTM 123053 Michael Lancaster White, PA 4 4 18
5 063 YAM 051220 Alexander Smeltz Jr 5 5 16
Race Results Race: 17 Printed: 12:54 am
Quad B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 9 HON 060908 Matthew Osterwise Eighty Four, PA 2 1 25
2 19 YAM 081902 Dom Chiocca 1 2 22
3 98 YAM 123097 Jeremy Krumanacker Connellsville, PA 4 3 20
4 323 HON 052514 Andrew Reese Hookstown, PA DNF 4 18
5 24 YAM 123225 Tifani Mcelhose Pittsburgh, PA 3 5 16
Race Results Race: 18 Printed: 12:54 am
65cc 7-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 209 KTM 072111 Cole Lute Clymer, PA 1 1 25
2 122 KTM 060221 Jessie Stover Pittsburgh, PA 11 2 22
3 4 KTM 123049 Cooper Johnson White Oak, PA 2 3 20
4 715 COB 060241 Jon Benaglio Allison Park, PA 4 4 18
5 89 KTM 051209 Skyler Rice Greensburg, PA 3 5 16
6 592 KAW 082609 Mason Connors Acme, PA 5 6 15
7 717 YAM 082501 Nathan Sirianni Connelsville, PA 8 7 14
8 44 KTM 072201 Jayce Eicher White, PA 7 8 13
9 828 KTM 061811 Mason Groh Hostetter, PA 6 9 12
10 512 SUZ 071314 Landon Ault Seward, PA 10 10 11
11 102 KAW 060226 Bryce Rossi Greensburg, PA 9 11 10
12 22 SUZ 051611 Luke Gulis Mt Pleasant, PA 12 12 9
65cc 10-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 611 KTM 052506 William Sokol Commodore, PA 1 1 25
2 142 KTM 123215 Colton Wettgen Acme, PA 2 2 22
3 247 KAW 081809 Isaiah Novak Newell, PA 4 3 20
4 712 KTM 081806 Rylan Jeffreys Markleysburg, PA 5 4 18
5 45 YAM 051210 Stephen Predajna Mt Pleasant, PA 6 5 16
6 823 SUZ 123056 Nathan Crowe Latrobe, PA 7 6 15
7 22 KAW 060804 Will Lamey Greensburg, PA 3 7 14
Race Results Race: 19 Printed: 12:54 am
Senior Intermediate
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 444 YAM 052501 Rick A. Etling Connellsville, PA 1 1 25
Senior Novice
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 100 KTM 052407 Brent Buterbaugh Penn Run, PA 1 1 25
2 45 KTM 052406 John Elick Cherry Tree, PA 2 2 22
3 726 YAM 123030 Curtis Valdiserri White Oak, PA 3 3 20
4 51 KTM 052415 Roger Stivenson Kittaning, PA 4 4 18
5 1 KTM 052416 Craig Shaulis Friedens, PA 5 5 16
Senior advanced
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
DNS 415 KTM 090807 Jp Bunting Dunbar, PA DNS DNS
Race Results Race: 20 Printed: 12:54 am
250C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 7 YAM 071306 Bradley Carr New Alexandria, PA 1 1 25
2 666 HON 051214 Dalton Jewell New Derry, PA 5 2 22
3 697 HON 052521 Brady Neal Clarksburg, PA 8 3 20
4 51 YAM 072705 Colt Rubrecht Export, PA 9 4 18
5 18 HON 060828 Aaron Callihan Johnstown, PA 10 5 16
6 081 YAM 052529 Alex Smeltz Mt Pleasant, PA 11 6 15
7 12 KAW 062920 Cody Martin Venatia, PA 12 7 14
8 26 YAM 052403 Tj Squib Derry, PA 7 8 13
9 846 YAM 052409 Steve Watt New Alexandria, PA DNS 9 12
10 063 YAM 051220 Alexander Smeltz Jr DSQ 10 11
DNF 23 HON 071320 Mason Stutzman Somerset, PA 2 DNF
DNF 474 HON 052410 Rob Mccoy Export, PA 3 DNF
DNF 20 KAW 060914 Ethan Darazio Latrobe, PA 4 DNF
DNF 133 YAM 052505 Dalton Lute Latrobe, PA 6 DNF
DNF 387 KAW 052401 Seth Yater Washington, PA DNS DNF
DNF 28 YAM 051216 Michael Cochran New Alexandria, PA DNS DNF
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com

Friday Night Lights Race June 7th 2019

Minimize
LATROBE SPEEDWAY SNB PROMOTIONS Page 1 of 20
FRIDAY NIGHT LIGHTS 3-6/7/19
06/07/2019
Race Results Race: 1 Printed: 01:02 am
250C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 701 KTM 123150 Tyler Hagerty West Newton, PA 1 1 25
2 7 YAM 071306 Bradley Carr New Alexandria, PA 2 2 22
3 612 HON 062402 Josh Pappas Elizabeth, PA 3 3 20
4 666 HON 051214 Dalton Jewell New Derry, PA 7 4 18
5 924 SUZ 051112 Nicholas Balochko Irwin, PA 6 5 16
6 4 HON 060715 Timothy Long Tyrone, PA 11 6 15
7 697 HON 052521 Brady Neal Clarksburg, PA 5 7 14
8 126 KAW 060711 Cody Telegraphis Chaleroi, PA 8 8 13
9 18 HON 060828 Aaron Callihan Johnstown, PA 12 9 12
10 1 YAM 060703 Colton Walls Hollidaysburg, PA 9 10 11
11 47 KTM 123066 Chris Bryan West Newton, PA 17 11 10
12 834 YAM 060710 Trent Tedesco Shelocta, PA 10 12 9
13 12 KAW 062920 Cody Martin Venatia, PA 13 13 8
14 241 HON 060909 Jordan James New Florence, PA 14 14 7
15 846 YAM 052409 Steve Watt New Alexandria, PA 15 15 6
DNS 26 YAM 052403 Tj Squib Derry, PA 4 DNS
DNS 197 YAM 080408 Owen Ross Clinton, PA 16 DNS
Race Results Race: 2 Printed: 01:02 am
65cc JR Mini (7-11)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 106 YAM 060919 Owen Fisher Farmington, PA 1 1 25
2 89 KTM 051209 Skyler Rice Greensburg, PA 4 2 22
3 112 KTM 063014 Aubrie Merschat Markleysburg, PA 3 3 20
4 712 KTM 081806 Rylan Jeffreys Markleysburg, PA 2 4 18
5 592 KAW 082609 Mason Connors Acme, PA 6 5 16
6 247 KAW 081809 Isaiah Novak Newell, PA 5 6 15
7 427 SUZ 072113 Carter Bobick Chalk Hill, PA 7 7 14
8 22 KAW 060804 Will Lamey Greensburg, PA 8 8 13
9 512 SUZ 071314 Landon Ault Seward, PA 10 9 12
DNS 102 KAW 060226 Bryce Rossi Greensburg, PA 9 DNS
Race Results Race: 3 Printed: 01:02 am
85cc Jr Mini (9-13)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 51 KTM 082608 Zander Connors Acme, PA 1 1 25
2 42 KTM 121122 Blake Gornick Cheswick, PA 2 2 22
Supermini 12-16
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 26 KTM 060702 Jordan Anker Greensburg, PA 1 1 25
Race Results Race: 4 Printed: 01:02 am
50cc Stock Quad
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 55 SUZ 051715 Colton Frayvolt Ligonier, PA 3 1 25
2 18 PLA 051727 Easton Kardos Alverton, PA 2 2 22
3 56 PLA 090701 Alexis Connors Acme, PA 1 3 20
4 209 ETN 060706 Madison Dains New Geneva, PA 4 4 18
5 22 SUZ 051724 Ryder Demase Greensburg, PA 5 5 16
6 53 SUZ 090709 Avril Churley Latrobe, PA 6 6 15
7 4 PLA 060708 Austin Czyrnik Stahlstown, PA DNS 7 14
DNF 010 KAS 051518 Aiden Hoffer Rillton, PA DNS DNF
50cc Production
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 171 DRR 082502 Tyler Sirianni Connelsville, PA 1 1 25
2 444 DRR 060712 Chase Braden West Leechburg, PA 4 2 22
3 724 DRR 051725 Tripp Preisach Smithton, PA 3 3 20
4 426 DRR 060719 Dylan Ritenour Ruffsdale, PA 2 4 18
5 16 DRR 060903 Amaya Churley Latrobe, PA 5 5 16
Race Results Race: 5 Printed: 01:02 am
Quad C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 222 YAM 062912 Skylar Park Home, PA 1 1 25
2 485 HON 051114 Zac Lisbon Latrobe, PA 8 2 22
3 17 YAM 090706 Tyler Bevan Donora, PA 2 3 20
4 19 YAM 052412 Troy Lewis Marion Center, PA 4 4 18
5 39 HON 051502 Keith Martin Connellsville, PA 3 5 16
6 728 YAM 061705 Garrett Goulding Mt Pleasant, PA 10 6 15
7 340 HON 060243 Jesse Cornish Connellsville, PA 9 7 14
8 60 HON 060704 Adam Kerber Bovard, PA 7 8 13
9 13 YAM 123081 Robert M. Kern Ruffsdale, PA 6 9 12
10 987 YAM 051516 Travis Blanish Rillton, PA 11 10 11
11 26 YAM 060224 Zachory Jamnik Greensburg, PA 5 11 10
QUAD VET C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 599 KAW 060716 Todd Rearic Lechburg, PA 1 1 25
Race Results Race: 6 Printed: 01:02 am
Girls 9-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 61 YAM 051117 Justine Gilpin Youngwood, PA 1 1 25
Open D
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 169 HON 051113 Jack Barfield Northhuntingdon, PA 1 1 25
2 32 KAW 082404 Dawson Speedy Greensburg, PA 2 2 22
3 008 YAM 052513 Hunter Sarsfield Mt Pleasant, PA 3 3 20
4 713 YAM 121331 Zach Voytek Greensburg, PA 9 4 18
5 412 SUZ 062903 Vincent Leone Latrobe, PA 7 5 16
6 618 SUZ 072702 Levi Bruner Lucerne Mines, PA 4 6 15
7 414 YAM 071304 Jacob Provance Perryopolis, PA 5 7 14
8 99 YAM 072109 Ryan Himich Elizabeth, PA 6 8 13
9 197 YAM 060701 Derrick Bowman Aultman, PA 11 9 12
10 20 YAM 060713 Lucas Mowery Clarksburg, PA 8 10 11
11 328 YAM 060720 James Mitchell Irwin, PA 12 11 10
12 12 SUZ 090710 Robert Dains Mcclellandtown, PA 10 12 9
DNF 94 HON 051722 Braden Povlik Latrobe, PA 13 DNF
Bomber
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 524 HON 123036 Richard Berger Jr Connellsville, PA 1 1 25
2 101 KAW 051509 Bryer Wettgen Connellsvile, PA 4 2 22
3 58 KAW 051102 Andrew Kinsey Blairsville, PA 3 3 20
4 122 KTM 052408 Jesse Watt New Alexandria, PA 5 4 18
DNS 46 SUZ 051501 Tim Kinsey New Florence, PA 2 DNS
Pre 1995 Bomber 16+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 372 HON 072115 Jimmy Stokes West Newton, PA 3 1 25
2 71 SUZ 123038 Jim Stanley Dawson, PA 2 2 22
3 889 KAW 082604 Eric Bisko 1 3 20
Race Results Race: 7 Printed: 01:02 am
70 Production
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 66 DRR 062901 Tommy Luffey Adrian, PA 1 1 25
Youth Mod 1 (8-12)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 369 HON 081401 Jacob Lovis Uniontown, PA 1 1 25
2 189 HON 051517 Riley Grimm Rillton, PA 2 2 22
Race Results Race: 8 Printed: 01:02 am
Quad D
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 418 HON 060242 Randy Hall Connellsville, PA 1 1 25
2 5 YAM 060722 Dylan Styen Midland, PA 2 2 22
College Boy Quad
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 222 YAM 062912 Skylar Park Home, PA 1 1 25
2 19 YAM 052412 Troy Lewis Marion Center, PA 2 2 22
Race Results Race: 9 Printed: 01:02 am
Open A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 220 SUZ 123142 Colt Shannon Blairsville, PA 1 1 25
2 0 YAM 060707 Scott Clapper Altoona, PA 2 2 22
3 94 HON 072116 Roy Povlik Greensburg, PA 4 3 20
Open B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 610 KAW 123051 James Groh Latrobe, PA 1 1 25
2 335 KAW 123096 Kirk Campbell Derry, PA 2 2 22
Race Results Race: 10 Printed: 01:02 am
50 open
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 699 KTM 082609 Mason Connors Acme, PA 1 1 25
2 268 HUS 060918 Wade Merschat Markleysburg, PA 2 2 22
3 98 KTM 060820 Dominic Mazzaferro Blairsville, PA 3 3 20
4 304 COB 051108 Spencer Speece Wheeling, WV 4 4 18
5 316 KTM 051708 Nathan Campbell Bradenville, PA 5 5 16
6 27 KTM 051505 Brandon Hart Delmont, PA 6 6 15
Race Results Race: 11 Printed: 01:02 am
85cc 9-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 610 SUZ 123056 Nathan Crowe Latrobe, PA 1 1 25
2 72x HON 061814 Connor Dodrill United, PA 2 2 22
85cc 12-13
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 51 KTM 082608 Zander Connors Acme, PA 3 1 25
2 42 KTM 121122 Blake Gornick Cheswick, PA 1 2 22
3 080 SUZ 052527 Chase Smeltz Mt Pleasant, PA 2 3 20
Race Results Race: 12 Printed: 01:02 am
Open C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 20 KAW 060914 Ethan Darazio Latrobe, PA 1 1 25
2 25 KAW 051204 Chris Quenzler Hannastown, PA 5 2 22
3 07 HON 060806 Jake Ferry New Alexandria, PA 2 3 20
4 708 YAM 051713 Michael Shaner Mckeesport, PA 4 4 18
5 65 YAM 121300 Nathan R. Puzak Export, PA 3 5 16
6 30 HON 060705 Seth Roman Saltsburg, PA 7 6 15
7 558 SUZ 051202 Chad Sheffler New Alexandria, PA 6 7 14
8 697 HON 052521 Brady Neal Clarksburg, PA 11 8 13
9 134 KAW 052405 Kirk Rogers Mt Pleasant, PA 9 9 12
10 04 YAM 123140 Randi Buri Mt Pleasant, PA 8 10 11
11 524 HON 123036 Richard Berger Jr Connellsville, PA 10 11 10
DNS 834 YAM 060710 Trent Tedesco Shelocta, PA 12 DNS
Race Results Race: 13 Printed: 01:02 am
250A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 0 YAM 060707 Scott Clapper Altoona, PA 1 1 25
250B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 111 YAM 051721 Jonathan Mckenzie Latrobe, PA 1 1 25
2 259 YAM 051506 Calob Walls Hollidaysburg, PA 3 2 22
3 117 YAM 123256 Josh Lyons Dravosburg, PA 4 3 20
4 841 SUZ 123101 Andrew Barnhart Bovard, PA 2 4 18
5 961 KAW 123187 Joe Arcuri Greensburg, PA 5 5 16
6 89 HON 123175 Brandon Krumanacker 7 6 15
7 4 YAM 060717 William Lohr Liberty Bgh, PA 6 7 14
Race Results Race: 14 Printed: 01:02 am
Senior Novice
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 27 KAW 060225 Don Wilson Saltsburg, PA 1 1 25
2 634 KTM 052416 Craig Shaulis Friedens, PA 2 2 22
Vet C 30+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 25 KAW 051204 Chris Quenzler Hannastown, PA 1 1 25
2 100 KTM 052407 Brent Buterbaugh Penn Run, PA 2 2 22
3 58 KAW 051102 Andrew Kinsey Blairsville, PA 3 3 20
4 134 KAW 052405 Kirk Rogers Mt Pleasant, PA 5 4 18
5 58x SUZ 051501 Tim Kinsey New Florence, PA 4 5 16
6 558 SUZ 060709 Craig Liberoni Latrobe, PA 6 6 15
7 47 KTM 123066 Chris Bryan West Newton, PA 7 7 14
Senior advanced
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 415 KTM 090807 Jp Bunting Dunbar, PA 1 1 25
Super Senior 50+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 372 HON 072115 Jimmy Stokes West Newton, PA 1 1 25
2 14 KAW 052404 Tim Fulmer Irwin, PA 3 2 22
3 921 KAW 082604 Eric Bisko 2 3 20
4 71 SUZ 123038 Jim Stanley Dawson, PA 4 4 18
Race Results Race: 15 Printed: 01:02 am
70 CVT (Belt)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 717 DRR 082501 Nathan Sirianni Connelsville, PA DNS 1 25
DNS 18 DRR 123248 Landyn Shaffer Mt Pleasant, PA 1 DNS
90 CVT (Belt)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 66 DRR 062901 Tommy Luffey Adrian, PA 1 1 25
2 812 DRR 123029 Angela Valdiserri White Oak, PA 2 2 22
3 369 HON 081401 Jacob Lovis Uniontown, PA 3 3 20
4 565 PLA 051730 Chase Rearic Leechburg, PA 4 4 18
Race Results Race: 16 Printed: 01:02 am
Collegeboy (14-24)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 220 SUZ 123142 Colt Shannon Blairsville, PA 1 1 25
2 841 SUZ 123101 Andrew Barnhart Bovard, PA 3 2 22
3 335 KAW 123096 Kirk Campbell Derry, PA 2 3 20
4 07 HON 060806 Jake Ferry New Alexandria, PA 4 4 18
5 697 HON 052522 Brandon Neal Clarksburg, PA 5 5 16
DNS 24 YAM 123225 Tifani Mcelhose Pittsburgh, PA DNF DNS
Plus 25
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 610 KAW 123051 James Groh Latrobe, PA 1 1 25
2 714 KAW 061815 Jim Churley Latrobe, PA 5 2 22
3 512 HON 123226 Tyler Hill Latrobe, PA 4 3 20
4 4 YAM 060717 William Lohr Liberty Bgh, PA 6 4 18
5 708 YAM 051713 Michael Shaner Mckeesport, PA 3 5 16
DNS 415 KTM 090807 Jp Bunting Dunbar, PA 2 DNS
2 Stroke
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 385 KTM 123052 Brett Lancaster White, PA 1 1 25
2 30 HON 060705 Seth Roman Saltsburg, PA 4 2 22
3 247 KTM 123011 Chad Day Belle Vernon, PA 2 3 20
4 141 KTM 123053 Michael Lancaster White, PA 3 4 18
Race Results Race: 17 Printed: 01:02 am
Quad B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 9 HON 060908 Matthew Osterwise Eighty Four, PA 1 1 25
2 98 YAM 123097 Jeremy Krumanacker Connellsville, PA 2 2 22
3 24 YAM 123225 Tifani Mcelhose Pittsburgh, PA 3 3 20
QUAD VET 25+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 340 HON 060244 Matthew Clemmer Point Marion, PA 2 1 25
2 13 YAM 123081 Robert M. Kern Ruffsdale, PA 1 2 22
Race Results Race: 18 Printed: 01:02 am
50cc2 (7-8)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 268 HUS 060918 Wade Merschat Markleysburg, PA 1 1 25
2 98 KTM 060820 Dominic Mazzaferro Blairsville, PA 2 2 22
3 304 COB 051108 Spencer Speece Wheeling, WV 3 3 20
4 715 COB 051110 Bentley Connors Acme, PA 4 4 18
5 528 KTM 051708 Nathan Campbell Bradenville, PA 5 5 16
6 27 KTM 051505 Brandon Hart Delmont, PA 6 6 15
50cc3 (4-8)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 171 KTM 082502 Tyler Sirianni Connelsville, PA 1 1 25
Race Results Race: 19 Printed: 01:02 am
Schoolboy 14-16
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 701 KTM 123150 Tyler Hagerty West Newton, PA 1 1 25
2 385 KTM 123052 Brett Lancaster White, PA 6 2 22
3 612 HON 062402 Josh Pappas Elizabeth, PA 2 3 20
4 247 KTM 123011 Chad Day Belle Vernon, PA 3 4 18
5 141 KTM 123053 Michael Lancaster White, PA 4 5 16
6 17 HON 060721 Joel Morrow Ruffsdale, PA 7 6 15
DNS 169 YAM 060714 Isaac Dry Tyrone, PA 5 DNS
DNS 115 YAM 060718 Charlie Dugo Slippery Rock, PA 8 DNS
DNS 103 KTM 123207 Hunter Polovina Herminie, PA DNS DNS
4 Stroke
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 117 YAM 123256 Josh Lyons Dravosburg, PA 1 1 25
2 512 HON 123226 Tyler Hill Latrobe, PA 2 2 22
3 924 SUZ 051112 Nicholas Balochko Irwin, PA 3 3 20
4 697 HON 052522 Brandon Neal Clarksburg, PA 4 4 18
5 20 YAM 060713 Lucas Mowery Clarksburg, PA 5 5 16
Race Results Race: 20 Printed: 01:02 am
65cc 7-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 106 YAM 060919 Owen Fisher Farmington, PA 1 1 25
2 112 KTM 063014 Aubrie Merschat Markleysburg, PA 5 2 22
3 592 KTM 082609 Mason Connors Acme, PA 8 3 20
4 89 KTM 051209 Skyler Rice Greensburg, PA 2 4 18
5 427 SUZ 072113 Carter Bobick Chalk Hill, PA 3 5 16
6 512 SUZ 071314 Landon Ault Seward, PA 6 6 15
7 717 YAM 082501 Nathan Sirianni Connelsville, PA 4 7 14
8 828 KTM 061811 Mason Groh Hostetter, PA 7 8 13
DNS 102 KAW 060226 Bryce Rossi Greensburg, PA 9 DNS
65cc 10-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 247 KAW 081809 Isaiah Novak Newell, PA 2 1 25
2 45 YAM 051210 Stephen Predajna Mt Pleasant, PA 3 2 22
3 22 KAW 060804 Will Lamey Greensburg, PA 4 3 20
4 712 KTM 081806 Rylan Jeffreys Markleysburg, PA 1 4 18
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com

Friday Night Lights Race June 21st 2019

Minimize

Friday Night Lights Race July 12th 2019

Minimize

Friday Night Lights Race July 26th 2019

Minimize

Friday Night Lights Race August 9th 2019

Minimize

Friday Night Lights Race August. 23rd 2019

Minimize